Ana Sayfa Apple Watch Apple Watch Sahiplerine Müjdeli Haber Geldi

Apple Watch Sahiplerine Müjdeli Haber Geldi

Apple’ın ilk jenerasyon akıllı saat modeli olan Apple Watch akıllı saatleri için müjdeli bir haber geldi. Yapılan açıklama sonrasında markanın Apple Watch akıllı saatlerinin garanti süresini uzattığı belirtildi. İşte detaylar.

0
147

Apple Watch Apple’ın akıllı saat alanında ilk göz ağrısı olarak gösterilebilir. Elde ettiği başarı bir yana dursun saatin satış rakamları da bir hayli yüksek seviyede seyretmekte. Hatta öyle ki ikinci jenerasyon saatler çıkmış olsa bile Apple Watch modeli hala popülaritesini kaybetmiş değil.

Saatlerin özellikleri ve başarılı tasarımları zaten tartışılmaz düzeyde fakat bunun dışında Apple’ın Apple Watch akıllı saatleri içinde satış sonrası desteğini unutmamak gerekiyor. Satış sonrası desteğinde her ürününe yaptığı gibi kapsamlı bir garanti sunan Apple, Apple Watch için 2 yıllık bir satış sonrası garanti desteği sunuyordu. Markanın sunduğu bu destek süresi hakkında ise beklenen bir karar açıklandı. Apple destek süresini bir yıl uzatarak garanti süresinin 3 yıla çıktığını belirtti.

Apple Watch Garantisi Neden Uzadı?

Kararın açıklanmasının sonrasında merak edilen konu neden böyle bir karar alındığı olmuştu. Konu hakkında yapılan açıklamaya göre Apple’ın garanti süresini uzatma kararının altında yatan sebep markanın akıllı saatlerde sorunlar yaşanıldığı yönünde mesajlar alması.

Apple Watch
Apple Watch garanti süresi değişikliği

Sürekli bu yönde mesajlar alan Apple’ın Apple Watch pil şişme sorunuyla karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. Kullanıcılardan bu yönde gelen mesajlardan sonra ise Apple’ın tüm parça garantilerinde süreyi 3 yıla çıkardığı belirtildi.

Pil Sorunu Yaşıyorsanız Apple’a Başvurun

Alınan kararın sonrasında markanın nasıl adımlar atacağını şu an net bilmiyoruz. Fakat kararın açıklanmasının hemen ardından özellikle Apple Watch pil sorunu yaşayan kullanıcıların doğrudan servise başvurmaları gerekiyor.

Bu karardan sonra 3 seneyi geçmemişi olan tüm Apple Watch saatlerinde pil şişme sorunu yaşayan kullanıcılar pilleri garanti kapsamında değiştire bilecek. Hal böyle olunca pil sorunu yaşayan kullanıcıların süreyi doldurmadan Apple servislerine başvurmaları en mantıklı adım olarak gösteriliyor. Desteğin sadece pillerle sınırlı kalmayacağını da ekleyelim.

YORUM YOK

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?