Apple Watch iPhone’la Nasıl Eşlenir? (Derleme)

1
3237

Apple’ın akıllı saati Apple Watch tanıtıldı ve 10 Nisan’da başta Amerika olmak üzere pek çok ülkede ön-siparişe çıkacak ve 24 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak. Apple Watch henüz ülkemizde satışa sunulmuyor ancak yakın zamanda ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Tahminen Mayıs veya Haziran ayında ülkemizde satışa sunulacağını düşünüyoruz. Peki Apple Watch’u aldığımız zaman iPhone’umuzla nasıl eşleyeceğiz. Bu konuyu detaylı bir şekilde anlatmak, Apple Watch almayı düşünenlerin izleyeceği yolu göstermek isteriz.

iOS 8.2 ile birlikte iPhone 5 ve üzeri iPhone modellerine iOS’la birlikte Apple Watch uygulaması geldi. Bu uygulamayı açtığınızda “Eşlemeyi Başlat” seçeneğini görebilirsiniz. Eşleme ile Apple Watch ve iPhone’nunuz arasında ki bağlantıyı kuruyor ve Apple Watch’unuzu iPhone’nunuz üzerinden kontrol etmeye başlıyorsunuz. Kamera özelliği ile veya elle olmak üzere iki türlü eşleme seçeneği mevcut.

1) Apple Watch’u Kamera Özelliği ile Eşlemek

apple-watch-esleme

İlk adım iPhone’unuzu Wi-Fi veya hücresel ağa bağlamak ve Bluetooth’unu açmak. Ardından Apple Watch uygulamasını açıyoruz ve “Eşlemeyi Başlat”a tıklıyoruz. Ardından Apple Watch’umuzu kameraya doğru tutuyoruz ve vizör yardımı ile hizalıyoruz. Daha sonrasında uygulama ilk adımı geçecek ve sizi yönlendirecektir.

2) Apple Watch’u Elle Eşleyin

apple-watch-elle-esleme

Yine ilk adım iPhone’unuzu Wi-Fi veya hücresel ağa bağlamak ve Bluetooth’unu açmak. Kamera özelliğini kullanmadan Apple Watch’unuzu elle eşlemek isterseniz “Apple Watch Elle Eşlensin” seçeneğini seçerek devam edebilirsiniz. Bu adımda Apple Watch’unuzda “i” simgesine dokunun ve daha sonra aygıtlar listesinde ki aynı ada sahip Apple Watch’u seçin. Eşleme için ilk adımı geçecek ve uygulama sonraki adımlarda sizi yönlendirecektir.

 

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?