Apple Watch ile iPhone nasıl bulunur?

0
57

Apple Watch ile eşleştirilmiş bir iPhone’u bulmak için Apple Watch’tan yararlanabilirsiniz. Karanlık bir odada bulunan bir iPhone’un ışıklarını Apple Watch üzerinden yakabilir veya onun ses çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Böylece iPhone’unuzu karanlık veya karışık mekanlarda kaybetme sorunu da ortadan kalkar.

Apple Watch ile iPhone bulmak denilince akla ev içinde kaybolmuş bir iPhone geliyor olabilir. Ancak durum bununla sınırlı değil. Dışarıda da kaybettiğiniz bir iPhone’u Apple Watch ile bulabilirsiniz. Yahut kayıp moduna alabilirsiniz.

apple watch iphone bul 1

Apple Watch’tan kayıp bir iPhone’u bulmak için şu adımları izleyin:

  1. Apple Watch’ta Kontrol Merkezi’ni başlatmak için yukarı kaydırın.
  2. iPhone ping düğmesine dokunun.
  3. Eşleştirilmiş iPhone ses çıkaracaktır.
  4. iPhone el fenerinin açılmasını istiyorsanız, Phone ping düğmesine dokunun ve basılı tutun.

İşlem bu kadar. Eğer iPhone’unuz evin içinde bir yerlerde kaybolduysa bu basit işlemlerle Apple Watch ile iPhone’unuzu bulabilirsiniz.

iPhone’unuz çalındıysa veya ev dışında kaybolduysa;

Eğer Apple Watch’ınız internete bağlıysa Apple Watch’ta yer alan Aygıtlarımı Bul uygulaması ile iPhone’unuzu bulabilirsiniz. Bunun için iPhone’unuzun açık olmasına bile gerek yok. Bu işlemi yapmak için;

  1. Apple Watch’unuzda Aygıtları Bul uygulamasını açın.
  2. Listelenen aygıtlardan bulmak istediğinize dokunun.
  3. Aygıt bulunduysa haritada görünecektir. Aygıtla ilgili çeşitli bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Aygıt bulunamıyorsa Konum Yok yazacaktır. Bu aşamada bildirimleri açarsanız, aygıt tespit edilince bir bildirim alırsınız.
  4. Aygıt bulunduysa yerini tespit etmek için Yol Tarifi yazısına dokunun.
  5. Eğer cihazın kullanılmasını engellemek istiyorsanız Kayıp Modu’na dokunun. Böylece cihaz kayıp moduna geçecektir. Bu işlemi Apple kimliğinize ve parolanıza ulaşabiliyorsanız yapın. Çünkü Apple sizin mail adresinize bu konuda mail gönderecektir.
Önceki İçerikMac’de Safe Mod nasıl kullanılır?
Sonraki İçerikKontrol Merkezinden iPad Magic Keyboard Arka Işık Parlaklığı Nasıl Değiştirilir?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?