Apple Watch İçine Giren Su Nasıl Çıkarılıyor? (Video)

0
158

Apple Watch’ın yeni serileri suya karşı tam korumalı. Bir akıllı saatin suya karşı korumasının olmamasını anlamıyorum zaten. Hiçbir şey olmasa akıllı saat ile spor verileri takip edilebiliyor. Sporda kullandığınız bir saat, dışarıdan gelecek suya veya sıvıya karşı dayanıklı olması bir yana en azından tere karşı koruma sunmalı.

Konumuza geri dönelim. Apple Watch suya dayanıklı. O kadar dayanıklı ki yüzme aktivitesini destekliyor ve yüzme verilerini takip edebiliyor. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan saat, dayanıklı tamam ama hoparlör alanına su girebiliyor.

Bakın: iOS 14 Yerine iPhone OS Geliyor

Apple Watch Suyu Nasıl Temizliyor?

Hoparlör alanında biriken su, yine saate zarar vermiyor. Saat içerisindeki sistemi kullanarak bu suyu dışarı atabiliyorsunuz.

Teknik olarak hoparlörde biriken suyu çıkarmak mümkün ama bunu hiç gözlemleyebildiniz mi? Hiç başınıza böyle bir şey gelmediyse ve saatin bunu nasıl başaracağını merak ediyorsanız sizin için bir videomuz var.

The Slow Mo Guys ekibi tarafından Phantom kamera ile çekilen video, Apple Watch saatin suyu nasıl tahliye ettiğini an be an gösteriyor. Yavaş çekimde hazırlanan videoda, neredeyse kare kare suyun nasıl dışarı atıldığını görebiliyoruz.

Yüzme aktivite takibi için akıllı saatini kullanan veya su teması sonrasında hoparlör kısmında su birikmesi ile karşılaşan kullanıcılar için video dışında, suyun nasıl dışarı atıldığını da söyleyelim. Böyle bir durumda saat damla şeklinde bir uyarı veriyor. Ekranda uyarıyı gördüğünüz an anlayın ki hoparlörde su birikmiş.

  • Önce antrenmanı durdurun ki suyu temizlemek için saati hazırlayın. Ardından ekranda ve yanlarda biriken suyu silin.
  • Ekran kilidini açmak ve su tahliyesini başlamak için Digital Crown tuşunu döndürün. Şimdi saatten suyu atacak bir ses çıkacak.

Bu sesin etkisiyle hoparlör kısmında bulunan su tamamen dışarı atılabilecek. Sesin tamamen dışarı atılması ile ekrandaki su uyarısı da geçmiş olacak. Tüm süreci ağır çekim olarak hazırlanmış videoda izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu gerçek anlamda başarılı ve diğer saatleri kıskandıracak bir teknoloji.

Önceki İçerikiPhone klavye sorunları ve çözüm yolları
Sonraki İçerikWWDC 2020 için Yeni İddia Üzücü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?