Apple Watch için Yenilenen Apple Store’larda İşleyiş: Randevu Alma, Test Etme ve Satın Alma Süreci

0
1317

10 Nisan’da ön satışa çıkacak olan Apple Watch için Apple Store’ların özel olarak düzenlendiğini duyurmuştuk. 9to5mac’in ulaştığı son fotoğraflar ve veriler Apple Store’ların düzenlenmiş halini ve sürecin işleyişi hakkında bize bilgi veriyor. Apple Store’lar geniş bir müşteri deneyimi için dizayn edildiler. Bu kapsamda Apple Watch’un her modelini müşteriler rahatça görebilecek ve test edebilecekler. Apple Watch’u incelemeniz ve test etmenizin ardından rahatça sipariş sürecine geçebileceksiniz.

Apple Watch’a ulaşabilmek için Apple Online Store üzerinden öncelikle randevu almanız gerekecek. Daha sonra Apple Watch’u denemek veya satın almak için kararınıza göre yol gösterilecek ve bir Apple uzmanı size yardımcı olacak. Randevunuz yoksa sıraya gireceksiniz ve randevunuz alınacak. Randevunuzu aldıktan sonra Apple Store’da sıra beklemenize gerek kalmayacak. Bu sırada isterseniz başka yerlerde bulunabilecek ve alışverişinizi yapabileceksiniz. Çünkü sıranızın yaklaşmasına göre Apple size kısa kısa bildirim mesajları göndererek sıranız hakkında bilgilendirecek. Sıranız geldikten sonra Apple Watch vitrininden dilediğiniz modeli seçebileceksiniz ve o modelin geniş bir özetini, özel ekranlardan izleyebileceksiniz (yukarıdaki resimde ki gibi).

apple-watch-apple-store-turkiye-1

Daha sonra deneyebilmek için 2 Apple Watch modelini almanıza izin verilecek. Denemenizi en iyi şekilde yapabilmeniz için özel bir standa yönlendirileceksiniz. Bu stantta diğer test birimlerinin yanı sıra, özel masa kılıfları ve temizlik bezleri olacak (yukarıdaki resimde görüldüğü gibi). Test ettiğiniz standın özel olarak dizayn edilmiş ve güvenliği üst düzeyde tutulan çekmecelerinde gerektiği durumlarda görebilmeniz için yerleştirilmiş (ebatlarına göre) 4, 6 veya 10’lu özel kutularda tutulan Apple Watch modelleri olacak. Apple Watch’ları bileğinizde test edebileceksiniz.

apple-watch-apple-store-turkiye-2

Bu kutuların amacı Apple Watch’un kısa sürede tüm modelleri ile birlikte görülmesi ve talep edilirse test edilmesinin önünü açmak.

Satın alma sürecine geldiğinizde Apple uzmanı sizi özellikle paslanmaz çelik ve Apple Watch Sport modelleri için AppleCare +’ı satın almanız için yönlendirecek. AppleCare + Apple Watch ürününüzün mevcut 2 yıl olan garanti süresine +1 yıl daha ekliyor ve bu sayede Apple Watch’unuz için koruma kapsamını uzatmış oluyorsunuz. Apple’ın yakın zamanda iPhone ve Apple Watch’u birlikte özel bir fiyat ile Apple Store’larda müşterilerine sunacağı söyleniyor ve yine bu tip bir fırsat olması durumunda Apple uzmanı sizi fırsatlara yönlendirecek. Elbette ki Apple Watch’u satın almak için illa ki Apple Store’a gitmenize gerek yok. Apple Online Store üzerinden de rahatlıkla sipariş verebileceksiniz.

apple-watch-apple-store-turkiye-3

Eğer ki bir müşteri satın alma sürecine girmeden Apple Watch’u test etmek isterse iPad Mini’ye bağlı bir test birimi üzerinden Apple Watch’u test edebilecek.

Elbette ki bu olanaklar her Apple mağazasında olmayacak. Apple şu an için mağazanın büyüklüğüne göre ve müşteri deneyimini en üst düzeyde tutmak adına bu tip bir şekillendirme yapmış ve şu an için (Türkiye haricinde) 10 Nisan’da belirli ülkelerde bu şekilde ön siparişe başlayacak. Ancak Apple Watch için randevunun alınması, randevu sonrası test etme imkanları ve satın alma süreci hemen hemen tüm Apple Store’larda bu şekilde olacak. Ve tahmin ediyoruz ki ülkemizde de bu şekilde bir sunum ve süreç olacaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?