Apple Watch için Yeni Kadran Desteği Geliyor

Apple Watch serisi için yeni bir özellik geliyor. Gelen bilgilere göre Apple Watch kadran desteği artırılacak! İşte bilinen detaylar.

0
215

Apple, akıllı saatlerinin üzerinde daha fazla durmaya başladı. Firma lider konumda olduğu akıllı saat sektöründe, liderliği elinde tutmak adına önemli girişimler üzerinde çalışmakta. Markanın son olarak Apple Watch 2 serisine özel olarak pil değiştirme programı başlattığını gördük. Bunun hemen sonrasında Apple Watch 4 modelinin ekran tasarımı konusunda yeni özelliklere adım atılacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Apple Watch serisi için yazılımsal olarak yeni bir gelişme ortaya çıktı. Buna göre Apple Watch serisinde çok daha fazla kadran kullanmak mümkün olacak.

Apple Watch 3.parti Kadran Desteği Alıyor

WatchOS 4.3.1 sürümünden sonra ortaya çıktığı belirtilen yeni gelişmelere göre Apple Watch serisinde sadece Apple’ın sunduğu kadranları kullanmak zorunda kalmayacağız. Kodlara göre 3.parti uygulamalar ve yazılımlarda desteklenecek.

Apple Watch

Yani geliştiricilerin kadranlar için farklı seçenekler ve tasarımlar sunması desteklenecek. Sadece Apple’ın değil, 3.parti geliştiricilerin kadranlarının da kullanılabiliyor olması, Apple Watch akıllı saatlerinin bir hayli zenginleştirilmesini sağlayacak. Böylelikle kullanıcıların tasarımsal olarak biraz daha ayrıcalıklı bir sistemle karşı karşıya kalacağını söyleyebiliriz.

Yeni Özellik Ne Zaman Gelecek?

Tüm bu açıklamalar, WatchOS 4.3.1 beta güncellemesinin içerisinde yer alan bir kod ile ortaya çıktı. Apple’ın akıllı saatlerinde böyle bir düzenleme yapacağı, kodlarda ortaya çıkmış olsa da 4.3.1 güncelleme sürümünde bu özelliği görmek mümkün olmayacak. Akıllı saatin bu özelliği alması için bir sonraki sürüm beklenecek. WWDC 2018 etkinliğinde tanıtılacak olan WatchOS 5 sürümünde bu özelliğin bir ayrıcalık olarak sunulması bekleniyor. Yeni akıllı saat işletim sisteminin ilk özelliği de böylelikle ortaya çıkmış oldu.

İLGİLİ HABER:  IGZO Ekranlar MacBook Serilerine Ne Gibi Ayrıcalıklar Katacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?