Apple Watch için Uygulama Hazırlıkları Sürüyor

0
726

Apple, Apple Watch ile uyumlu uygulamaların hazırlıklarını sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Bu konuda yüksek profilli uygulama geliştiricileri ile görüşen Apple, uygulamaların 12 Şubat’ta başlatılacak olan App Store ile uyumlu hale getirilmesini talep etti.

WatchKit desteği ile uygulamaların Apple Watch ile uyumlu olmasının önü açılmışken geliştiriciler uygulamalarını hazırlamaya devam ediyor. Apple geliştiriciler ile en fazla şarj konusunda duyarlı olmalarını ve uygulamalarını bu konuda optimize etmelerini istiyor.

Apple cihazın lensmanından önce bildiğiniz üzere Apple Watch’u gündelik kullanımda test etmeye başlamıştı. Bu konuda gelen geri dönüşleri dikkate alan Apple, kendi hizmetlerini de Apple Watch ile uyumlu hale getiriyor. Bu konuda ki ilk atılım Apple Pay’in Apple Watch ile uyumlu olması olacak ve kredi kartı kullanmadan Apple Watch ile ödemeler rahat bir şekilde yapılabilecek. Güvenlik ise Apple Watch’un bileğe takılması ve cilt temasının başlaması ile istenen parola ile sağlanacak. Bu parolanın girilmesi ile Apple Pay Watch üzerinde kullanılabilir olacak. Apple Watch’un cilt temasını kaybettiğinde ise bu parola tekrar istenilerek güvenlik sağlanmış olacak.

apple-watch-apple-pay-odeme

Apple Watch’un Nisan ayından itibaren satışının başlayacağını ve en ucuz modelinin 349 $ seviyelerinde olacağını da belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?