Apple Watch için Ücretsiz Onarım Programı Başlatıldı

0
317

İki Apple Watch modelinde yaşanan şarj sorunu, şu an Apple’ın gündeminde. Watch 5 ve Watch SE akıllı saatlerinde yaşanan şarj sorunu için özel bir güncelleme de yayınlandı. Biraz önce bu güncelleme için detayları paylaştık. Sadece iki akıllı saat için geçerli olan güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından, bir de ücretsiz onarım programının başlatıldığı duyuruldu.

Yine sadece bu iki akıllı saat için geçerli olacak olan ücretsiz onarım programının detaylarına bakalım ve Apple’ın nasıl bir şart ile onarım sunduğu konusunda detaylara geçelim.

İlginizi Çekebilir: Şarj Sorununu Çözen watchOS 7.3.1 Yayınlandı

Apple Watch Ücretsiz Onarım Programına Nasıl Dahil Olunuyor?

Bir sorunu hatırlayarak başlayalım. Bu sorunu yaşayan az sayıda kullanıcı, akıllı saatlerini güç moduna aldıktan sonra şarj edemiyordu. Saatleri açıp kapatsanız bile durum değişmiyor ve saati şarj edemiyordunuz.

SE ve Watch 5 modeli için geçerli olan sorun için yeni güncelleme yayınlandı ve artık bu sorunu yaşayan kullanıcıların sıkıntılarını gidermesi gerekiyor. Yani artık saatinizin şarj olması gerekiyor. Fakat güncelleme almasına rağmen sıkıntı yaşayan ve saatlerini yine şarj edemeyen kullanıcılar var.

Bunun için de Apple’ın da sunmuş olduğu bir onarım programı var. Yapılması gereken kontrolleri yaptıktan sonra Apple Watch ücretsiz onarım programı için Apple Destek ekibiyle iletişime geçebiliyorsunuz. Peki, bu kontroller neler? Yani kullanıcıların onarım programına başvurmadan önce ne yapmaları gerekiyor?

Apple Watch

  • Önce saatinizi kapatıp açın ve güncellemeyi mutlaka yükleyin. Saatinizin watchOS 7.3.1 sürümüne güncellendiğinden emin olun. Sonrasında saatinizi şarj cihazınızın üzerine koyun.
  • Saatin şarj olmasa bile 30 dakika boyunca şarj cihazı üzerinde kaldığından emin olun. Sonrasında yine saat şarj olmuyorsa o zaman sizin destek ekibine başvurmanız gerekiyor.

Ücretsiz onarımdan yararlanacak olan modellere sahip olup olmadığınız Apple tarafından doğrulanıyor ve sonuçta bu sıkıntıdan zarar görmüş bir akıllı saat varsa onarım yapılıyor. Hangi akıllı saatlerin bu sorundan etkilendiğini biliyoruz ama kaç adet saatin etkilendiğini bilmiyoruz. Bunun için Apple’dan bilgi almak çok daha doğru olacaktır.

KAYNAKhttps://support.apple.com/en-us/HT212180
Önceki İçerikŞarj Sorununu Çözen watchOS 7.3.1 Yayınlandı
Sonraki İçerikiOS 14.5 Beta 2 ile Nasıl Değişiklikler Geldi?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?