Apple Watch için İlk Oyun Geliştirildi

0
522

Geliştiriciler için sunulan iOS 8.2 meyvelerini vermeye başladı. Sürüme dair geliştirmelerin yanında, geliştiriciler WatchKit API erişimi ile uygulamalarını hazırlamaya başladılar.

Bu konuda ilk atılım NimbleBit’den geldi. Sızdırılan veriler ışığında basit bir kelime oyununun Apple Watch için kullanılabilir hale getirildiği görülüyor. Oyunun amacı dokuz harften oluşam ızgara üzerinde belirli bir konu için kelime bulmak.

Elbette ki yenilikçi uygulamaları ve deneyimleri ile geliştiriciler daha pek çok uygulamayı Apple Watch için hazırlıyorlar. Ve tüm bunlar şimdilik kapalı kapılar arkasında gerçekleşiyor.

Geliştiricilerin en büyük kuşkusu ise şarj ömrü. Apple Watch bu konuda çokta tatmin edici değil. Durağan kullanımda sadece 1 günlük şarj süresinin olduğu düşünülen Apple Watch için geliştiriciler ayaklarını yorganına göre uzatmak durumunda kalıyorlar ve bu durum onları sınırlandırıyor.

Apple Watch hakkında pek çok soru mevcut. Ne zaman çıkacağı ve ne kadarlık fiyat etiketine sahip olacağı gibi… Bu konuda halen net bilgi yok. Ancak iOS 8.1.3’ün yayınlanmasından kısa süre sonra iOS 8.2’nin yayınlanacağı ve bununla beraber Apple Watch’un satışa çıkacağı bekleniyor. Yani 2015’in 2. çeyreğine kadar veya 2. çeyreğinde Apple Watch 349 $’dan satışa sunulmuş olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?