Apple Watch için Apple’ın Garanti Hizmetine Uygun ve Uygun Olmayan Hasar Türlerinin Özeti

1
815

MacRumors Apple Watch için Apple’ın belirlediği resmi hasar tiplerini ve bu hasar tiplerinin garanti hizmeti için uygunluk bilgilerini elde etti. Bu kurallar Apple yetkili servislerinin Apple Watch’un standart 1 yıllık sınırlı donanım garantisi kapsamındaki uygulayacağı kuralların temelini oluşturuyor.

Garanti hizmeti için uygun olan Apple Watch hasarlarının başında, ekran camında veya piksellerinde oluşabilecek sorunlar, kalp sensöründe oluşabilecek yoğunlaşma hasarlarını içeriyor. Özellikle hasar verilmeden arka kapağının çıkarılması durumunda bile Apple Watch’unuz garanti kapsamı dışında kalmıyor.

apple-watch-garanti

Garanti kapsamı dışında tutulan hasarlar ise, Digital Crown’da oluşabilecek çatlat-kırıklar ve kapağının kaybedilmesi, kasasında oluşabilecek çizilmeler, aşırı aşınmalar veya eğilmeler, ekranında oluşabilecek çatlaklar veya çizilmeler, kayış muhafaza kısımında oluşabilecek eğilmeler veya bükülmeler, kayış kilit/açma tuşunun kırılması veya kopması, arka kapağında oluşabilecek çatlaklar veya kırılmalar olarak belirlenmiş. Elbette ki yine de son karar servisin kararı olacaktır ancak temel olarak bu kurallar baz alınacaktır.

apple-watch-garanti-disi

Apple Watch’un garanti hizmeti dışı kalmasına neden olacak sahte veya üçüncü parti parçaların sonradan kullanılması, yetkili servis dışı yapılan onarım ve değişiklikleri içeriyor. Apple Watch’un aşırı hasar almasıda garanti kapsamı dışı kalmasına sebep oluyor ancak AppleCare+ Koruma Planı kapsamında olabilir.

apple-watch-garanti-disi-kalma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?