Apple Watch Gökkuşağı Temalı Arayüzleri Yayınlandı

0
249

watchOS 6.2.5 için yeni bir beta sürümü geliştiricilere açıldı. Beta sürümünde çok önemli bir yenilik yoktu ama detaya inildiği zaman, bazı önemli arayüz güncellemelerinin sunulduğunu görüldü.

Beta güncellemesiyle gökkuşağı temalı yeni arayüzler akıllı saate eklenmiş oldu. Bu arayüzler yeni değil. İlk olarak 2018 yılında kullanıma alınmış olan arayüzler. 2018 yılından beridir her yıl arayüz güncellemelerinde gökkuşağı renklerine yer veriliyor.

Her sene arayüz güncellemelerinde yer alan gökkuşağı renklerinin ise farklı düzenlerde olduğu görülüyor. 2018 yılında yayınlanan arayüzde gökkuşağı renkleri şerit olarak kullanılmış ve aralarında boşluklara yer verilmişti.

2020 Yılında Arayüz Önemli Oranda Değişti

2019 yılında yayınlanan renkli arayüzün ise çok sayıda çizgiden oluştuğu aktarılmıştı. Yeni yayınlanan arayüz güncellemesinde ise renkler daha büyük çizgiler ve bitişik bir şekilde ele alınmış.

Genel olarak renk seçeneklerinde bir değişiklik yok ama bu kez, kesintisiz bir şerit olarak renkler kullanılmış.

Apple Watch Gökkuşağı

Şerit şeklinde yeni renklerin dışında arayüzde bir de üçgensel yeni bir analog gösterim geliyor. Arayüzde de gökkuşağı renkleri üçgensel olarak kullanılmış ve bir analog kontrolcü renkler üzerine yerleştirilmiş durumda.

Roma rakamlarının kullanıldığı yine renkli bir analog arayüz daha geliyor ve son olarak dijital gösterimde gökkuşağı renklerinin kullanıldığı anlaşılıyor.

Apple Watch Gökkuşağı

Gökkuşağı renklerinin yer aldığı yeni arayüzler watchOS 6.2.5 güncellemesi yayınlandıktan sonra herkes tarafından kullanılabilir olacak. Geliştirici beta sürümü için zaten yeni arayüzler kullanılabilir oldu. Herkes için güncellemenin ne zaman geleceğini bilmiyoruz.

Önceki İçerikiPad veya Mac klavyesine Esc (Escape) tuşu nasıl eklenir?
Sonraki İçerikiOS 13.5 Ne Zaman Çıkacak? Yayın Tarihi Belli mi?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?