Apple Watch bildirim gizliliği nasıl sağlanır?

0
129

Apple cihazlarından birisini (iPhone, iPad, Apple Watch veya Mac) kullanıyorsanız Apple’ın güvenlik ve gizlilik meselesine nasıl önem verdiğini biliyorsunuzdur. Apple’ın asla taviz vermek istemediği konulardan birisi bilgi hırsızlığıdır.

iPhone’unuza gelen bildirimleri onu eşleştirmiş olduğunuz Apple Watch ile de izleyebilirsiniz. Bu çoğu zaman çok yararlı bir özellik. Telefonunuzu cebinizden çıkarmadan, sadece kolunuzu kaldırarak telefonunuza gelen mesajları okuyabilirsiniz. Gelen maillere bakabilirsiniz. Tabi bu özelik bazen güvenlik sorunlarına neden olabilir. Kalabalık bir ortamda saatinize gelen bir bildirimi başkaları da okuyabilir. Bunu engellemek için Apple Watch’e gelen bildirimde içeriğin ve ayrıntının olmamasını sağlayabilirsiniz.

Apple Watch bildirim gizliğini ayarlama

Apple Watch bildirimlerinde ayrıntıların görünmesini engellemek çok kolay. Birkaç basit adımla bilgi güvenliğinizi artırabilirsiniz. Bu işlem Apple Watch’e bildirim gelmesini tamamen engellemez. Yalnızca siz dokunmadan bildirimin ayrıntıları ekranda görünmeyecektir. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  1. Apple Watch ile eşleştirmiş olduğunuz iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın.
  2. Saatim yazısına dokunun.
  3. Bildirimleri seçin.
  4. Bildirim gizliliğini aç kısmına dokunun.

Bu işlemleri yaptığınızda artık Apple Watch ile bildirim aldığınızda siz dokunmadıkça bildirimin tamamı görünmeyecektir. İsterseniz bu ayarı açarak tekrar bildirim ayrıntılarının görünmeye başlanmasını sağlayabilirsiniz..

Apple Watch bildirim ayarları

Apple Watch bildirimlerini nasıl alacağınız konusunda bir çok farklı seçenek var. Bunlardan bazıları şunlar:

  •  Bildirimlerin nasıl iletileceğini seçebilirsiniz. Bildirim geldiğinde sesli veya sessiz uyarı vermesini sağlayabilirsiniz. Bazı uygulamaların bildirim göndermesini engelleyebilirsiniz.
  • Gelen bildirimlerin gruplanmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin bir haber uygulamasından bildirim geliyorsa her yeni haber eklendiğinde değil, günde 1 bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz.
Önceki İçerikMobil Sağlık Taraması
Sonraki İçerikApple MagSafe Battery Pack Satışa Sunuldu! İşte Fiyatı
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?