Apple Watch Akıllı Saat Satışlarında Yine Liderliği Aldı

0
106

Akıllı telefonlarda yaşanan yarış, akıllı telefonlarla beraber sunulan akıllı saatlerde de yaşanmaya başladı. Tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi akıllı saat alanında da markalar arasında sıkı bir yarış söz konusu. Bu alanda lider olan marka ise Apple olarak biliniyor. Satış rakamları sürekli artış gösteren marka, yeni akıllı saat modellerini de kısa bir süre önce pazara sunmuştu. Apple Watch 5 modellerini de satışa sunan markanın, bu seriden sonra satış rakamlarının iyice yükseldiği ortaya çıktı. Yapılan son araştırmalara göre liderlik yine Apple’ın.

Apple Watch En Çok Satan Akıllı Saat Oldu

Strategy Analytics tarafından yapılan son araştırma, son çeyrekte akıllı saat modellerinin ne kadar satış elde ettiğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Araştırmaya baktığımız zaman yeni akıllı saat modellerinin Apple’a yaradığını söylemek yanlış olmaz. Öyle ki markanın akıllı saat satışlarında 3.çeyrekte 6.8 milyon rakamına ulaştığı görülüyor. Geçen sene aynı dönemde Apple Watch satışlarının 4.5 milyon olduğu açıklanmıştı.

Markanın bu satış rakamıyla beraber pazarın %48’lik bölümünü ele geçirdiğini de ekleyelim. %48’lik pazar payı Apple’ın birinciliğe yerleşmesini sağlamış durumda. İkinci sırada yer alan markanın ise Samsung olduğunu belirtelim. Tıpkı Apple’ın akıllı saat satışlarında olduğu gibi Samsung’un akıllı saat modellerinde de satışların arttığı görülüyor.

Apple Watch Akıllı Saat

Son rakamlar markanın 1.9 milyon akıllı saat sattığını gösteriyor. Bu rakam geçen sene 1.1 milyon olarak açıklanmıştı. Yani Apple’da olduğu gibi Samsung’un akıllı saat modellerinde de satışların yükseldiğini net bir şekilde görüyoruz. Markanın pazardaki payına baktığımız zaman ise %13.4 oranına sahip olduğu açıklandı.

Bunun yanında 3.sırada yer alan markadan da söz edelim. Yine üçüncü sırada yer alan markada değişmedi ve Fitbit oldu. Fakat Fitbit akıllı saatlerinin satış oranlarının çok yükselmediğini de ekleyelim.

apple Spotify desteği
Apple Watch Spotify

Fitbit yeni çeyrekte 1.6 milyon satış elde etmiş durumda. Markanın geçen sene aynı dönemde 1.5 milyon satış elde ettiğini görmüştük. Böyle baktığımız zaman Fitbit yerini Samsung’a bırakmış gibi duruyor.

Önceki İçerikApple ile Hepsiburada Anlaşması Açıklandı
Sonraki İçerikiOS 14 Konsept Çalışması Ortaya Çıktı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?