Apple Watch Acil Servis Özelliği Yine Kurtardı

1
84

Apple akıllı telefonlarından sonra bir yandan akıllı telefonlarını tamamlayan bir teknoloji olarak bir yandan da şık aksesuar serileri olarak akıllı saatlerini piyasaya sürmeye başladı. Apple’ın son olarak geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü akıllı saat serisi olan Apple Watch 2 akıllı saatlerinden sonra ise markanın bu alanda en çok tercih isim olmayı başardığını biliyoruz. Akıllı saat satışında da ilk sırada yer alan Apple Watch serisinin neden bu kadar çok tercih edildiği ise örneklerle ortaya çıkıyor. Son örneklerden birisi de üniversite öğrencisi olan Casey Bennet tarafından geldi.

Kaza Sonrası Akıllı Saat Hayat Kurtardı

Yaşanan olayda üniversite öğrencisi olan Bennet ciddi bir kaza geçiriyor. Aracıyla takla atan genç sürücü ters dönen aracın içerisinde ise sıkışıp kalıyor. Her türlü tehlikeye açık bir durumda olan aracın içerisinde sıkışan genç sürücü yardım çağırmak için ise akıllı saatini kullanmış.

Apple Watch

Aracın içerisinde sıkışmasına rağmen Apple Watch üzerinde yer alan fiziksel tuşa basılı tutup saatin yeni kazandığı özelliklerden biri olan acil numaralara ulaşma özelliğini kullanan Bennet 911’i arayarak yardım gelmesini sağlamış. Saat üzerinden yapılan arama sonrasında bölgeye gelen güvenlik güçleri ise Bennet’i kurtarmış. Sağlık durumu oldukça iyi olan üniversiteli gencin yaşadığı olay ise Apple Watch akıllı saatlerini bir kez daha öne çıkardı.

Daha Öncede Örneklerini Gördük

Yaşanan son örnek Apple Watch akıllı saatleri için aslında ilk örnek değil. Akıllı saat üzerinden acil durum numaralarını aramak daha önce birçok kez yapılmış ve birçok kullanıcının hayatını kurtarmıştı. Bu yönüyle öne çıkmaya başlayan akıllı saatlerin günlük hayatta ne kadar kullanışlı ve ne kadar ayrıcalıklı seriler olduğunu da görüyoruz.

Oldukça kullanışlı ve Apple Watch serilerinin tercih edilmesini sağlayan özelliklerden biri olan acil durum özelliğinin bundan sonraki güncellemelerde de geliştirilmesi ve yeni özelliklerle güncellenmesi de bekleniyor. Yeni güncellemelerin neler getireceğini zamanla görmüş olacağız. Fakat şimdilik bu hali bile Apple Watch’ı iyi serilerden biri yapıyor.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?