Apple Watch 7’yi beklemeli misiniz?

0
317

Apple’den gelen haberler Apple’ın Apple Watch 7 üzerinde çalıştığı yönünde. Muhtemelen 2021 bitmeden Apple Watch 7 teknoloji marketlerde yerini alacak. Bu yazımızda Apple Watch 7 hakkında ortaya çıkan bilgileri paylaşacağız. Yeni bir Apple Watch alacakların Apple Watch 7’yi bekleyip beklememeleri konusunda sizlere yardımcı olacağız.

2021 yılında Apple Watch satın alacaksanız şimdilik alabileceğiniz modeller şunlar:

  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch SE
  • Apple Watch Series 3

Daha önce sizlerle Apple Watch satın alma rehberini paylaşmıştık. Bu yazıya şuradan ulaşabilirsiniz: Apple Watch satın alma rehberi

Konu ile ilgili youtube videomuz aşağıda:

Şimdi gelelim konumuza. Ben yeni bir Apple Watch alacak olsam Apple’ın yeni bir model çıkartıp çıkartmayacağına dikkat ederdim. Bunu 2 sebepten yapardım:

  1. Yeni bir model çıktığında önceki modellerin bir miktar ucuzlama ihtimali.
  2. Yeni işlemci, ekran gibi özellikler

Apple Watch 7 hakkında neler duyduk?

Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre Apple bu yıl içinde iPhone 13 ile birlikte Apple Watch Seri 7’yi de tanıtacak. Apple yeni iPhone’larını her zaman eylül ayında tanıtır. Buna göre Apple Watch Seri 7’de eylül ayında tanıtılacak diyebiliriz.

Apple tarafından gelen bilgilere göre Apple Watch Series 7’de yani bir tasarım olacak. Glükoz görüntülenme özelliği de eklenecek yenilikler arasında olacak. Şimdi bunalra yakından bakalım.

Kandaki glükoz seviyesi ölçülebilecek

Ocak ayında gelen haberlere göre Apple ve Samsung kandaki şeker miktarını ölçen bir teknoloji üzerinde çalışıyorlar. Optik bir sensör aracılığıyla kandaki şeker miktarının ölçülmesi diyabet hastaları için büyük bir kolaylık anlamına geliyor. Günde 4-5 sefer parmak uçlarından kan almak zorunda kalmadan kolunuzdaki saat üzerinden kan şekerini ölçmek mümkün olacaklar.

The Telegraph gazetesi bu teknolojinin bu yıl içinde yetişmeyeceğini yazdı. Ancak kan şekerini ölçmek ilgilendiğiniz bir şeyse Apple Watch satın almayı birkaç ay erteleseniz iyi olur.

Daha iyi bir performans için Apple Watch 7’yi bekleyin.

Apple Watch 6

Apple her yeni modelde daha iyi ve verimli bir işlemci ile geliyor. Daha verimli bir işlemci daha yüksek verimlilik dolayısıyla da daha uzun pil ömrü anlamına geliyor. Apple Watch’latın su geçirmezliğinin de artırılması bekleniyor. Eğer su içince zaman geçiren biriyseniz Apple Watch 7’yi beklemelisiniz.

Bazı yerlerde Apple’ın mikro led teknolojisini Apple Watch’e getireceği söyleniyor. Ancak muhtemelen bu söylentiler 3-4 yıl sonra gerçek olabilecek.

TouchID için bekleyin.

Touch ID

Verifier’de yayınlanan bir haberde Apple Watch 7’de TouchID olacağı yazıldı. Bu konuda gelen haberler TouchID’nin yeri konusunda 2 farklı yerden bahsediyordu. O haberlere göre sensör dijital kadran üzerinde veya kadranın arka kısmında yer alacak.

Daha sağlam bir Apple Watch için bekleyin.

Çevre şartlarının çetin olduğu bir ortamda çalışıyorsanız Apple Watch satın almak için biraz daha beklemelisiniz. Bloomberg’den Mark Gurman’ın yaptığı bir haberde Apple’ın sporcular gibi zorlu koşullarda zaman geçiren kişilere özel daha dayanıklı gövde içinde, akıllı saat tasarımı üzerinde çalıştığı yazıldı.

Yüzücüler için yeni özellikler gelecek.

Yüzmeyi seviyorsanız, yüzme sporu ile ilgileniyorsanız yeni Apple Watch 7’yi beklemelisiniz. Apple Watch 7’de yüzme antrenmanları için yeni takip özellikleri olacak.

Apple Watch Series 7’yi beklemeli miyim?

Muhtemelen 3 ay içinde Apple Watch Series 7 duyurulacak ve aynı anda satışa sunulacak. Fiyatı muhtemelen 4000 TL civarında olacak. Satışa sunduğunda şimdilerde 3799TL fiyat etiketiyle satılan Apple Watch Series 6 belki bir miktar ucuzlayabilir. Ancak bu konuda çk beklenti içine girmemek gerekli. Dolar-TL kurunun TL aleyhine gelişmesi durumunda bu fiyatlar da daha yukarı seviyelere çıkabilir.

Apple Watch Series 6 harika bir telefon. Yukarıda bahsettiğimiz muhtemel özelliklerden hiçbirisi ilginizi çekmediyse beklemeden Series 6 modelinden alabilirsiniz. Son çıkan modelleri alan, hızlı model değiştiren biriyseniz 3 ay daha sabredin. Yıllarca kullanacak bir saat arıyorsanız yine 3 ay daha bekleyin.

Önceki İçerikiPadOS 15 Tüm Özellikleri ve Farkları
Sonraki İçerikiPadOS 15 Alacağı Açıklanan iPad Modelleri
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?