Apple Watch 7’de 3.Parti Uygulama Simgeleri Sorunsuz Gözüküyor mu?

0
114

Apple Watch 7 akıllı saat modelleri yakın zamanda satışa çıktı ve ülkemizde de tercih edilmeye başladı. Başarılı akıllı saat için genel yorumlar oldukça olumlu. Özellikle büyüyen ekranın çok daha iyi olduğunu söyleyen kullanıcıların sayısı hiç az değil. Fakat her ne kadar saat için gelen yorumlar genel olarak olumlu olsa da ufak sorunlar yaşadığını da belirten kullanıcılar da yok değil.

Son iddia ise saatin ekranında üçüncü parti uygulamaların simgelerinin görüntülenmesiyle alakalı olarak bir sorun olduğu yönündeydi. Peki bu iddialara göre nasıl bir sıkıntı yaşanıyordu ve sorun çözüldü mü?

İlginizi Çekebilir: 2021 MacBook Pro Tasarımı Böyle Olabilir

Apple Watch 7’de Uygulama Simgeleri Sorunsuz Gözüküyor

Kullanıcı mesajlarına göre saatlerin ekranında bazı üçüncü parti uygulamaların simgelerinin görüntülenmesi sırasında sorun yaşanıyordu. Kesin olarak doğrulanmış olan bir sorun yok ama dediğimiz gibi bazı kullanıcılar, özellikle üçüncü parti uygulamaların simgelerini göremediklerini belirtmişti.

Bunun için sosyal medyada ortaya çıkan görseller de vardı. Ama kesin olarak Apple tarafından doğrulaması yapılmış bir sorun göremiyorduk. Zaten sorun yaşadığını belirten kullanıcıların sayısı çok değil gibi duruyordu.

Muhtemelen yeni ekran çözünürlük değeri ile uyumlu olmayan bazı üçüncü parti uygulamalarda bu sıkıntı ortaya çıktı düşüncesi de hakim olmuştu. Sorunu yaşadığını iddia eden kullanıcıların, yazılım güncellemeleri ya da uygulama geliştiricilerinin yayınlayacakları güncellemeler ile beraber sıkıntılarının giderilmesini bekliyorduk.

Apple Watch 7

Beklediğimiz gibi de oldu. App Store temelli güncellemeler sonrasında saatte 3.parti uygulamaların simgelerinin gözükmemesi durumu ortadan kalktı deniyor. Şu an saatte böyle bir sorun yok gözüküyor. Yine simgeleri görüntülemede sorun yaşayan kullanıcıların saatlerinin son güncellemelerini yapmasını önerebiliriz.

Genelde bu şekilde küçük sorunlar, mini yazılım güncellemeleriyle gideriliyor ve ardından da sürüm notlarında güncellemeler ile giderilen hatalar için açıklamalar yapılıyor. Eğer bu konuda da ek bir açıklama gelecek olursa yine bilgi veririz.

KAYNAKhttps://9to5mac.com/2021/10/15/some-third-party-app-icons-are-missing-on-apple-watch-series-7/
Önceki İçerik2021 MacBook Pro Tasarımı Böyle Olabilir
Sonraki İçerik2021 MacBook Pro Teknik Özellikleri için Yeni Sızıntılar Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?