Apple Watch 7 Tasarımı CAD Dosyalarında Ortaya Çıktı

0
268

Apple Watch 7, tıpkı iPhone 13 serisi gibi geri sayıma başladı. Telefonlarla beraber tanıtılması beklenen yeni akıllı saat modelleri olacak olan Apple Watch 7, serinin en büyük değişikliğini sunan akıllı saat olacak deniyor.

Saat için bu kadar büyük beklentiler var ve tasarım konusunda da değişiklikler bekleniyor. Haliyle yeni akıllı saatler için ne bilgi ortaya çıkarsa bizi heyecanlandırıyor. Fakat bu kez ortaya çıkan bilgiler sadece bizi heyecanlandırmakla kalmadı. Aynı zamanda 7 serisi akıllı saat modelinin tasarımını da ortaya koydu.

İlginizi Çekebilir: Macbook Pro için Çok İlginç Bir Patent Ortaya Çıktı

Apple Watch 7 Tasarımı Nasıl Olacak?

91Mobiles tarafından elde edildiği söylenen CAD dosyaları üzerinden oluşturulan taslak görsellerine göre, saat çok büyük oranda değişecek. Bir kere kasa baştan sona yenilenecek. Kavisli olarak gelen ve çerçevesiz tasarım yapısına geçilen Apple Watch 6 serisinin tasarımından sonra bu tasarım farkı çok konuşulacak gibi duruyor.,

Görsellere baktığımızda tamamen düz bir kasa geleceğini görüyoruz. Yanlardan tamamen düz olacak olan akıllı saatin alt ve üst kısımda da düz çerçeveler sunacağını göreceğiz. Saatin köşesinde yer alan yapı ise hafif oval bir yapı olacak.

Apple Watch 7

Bunun dışında dijital crown tuşu için de değişiklikler olacağını net olarak anlıyoruz. Bu tuş bu kez dışa doğru değil de daha yassı bir şekilde kullanılacak gibi gözüküyor. Böyle bir boyutla gelecek olursa, akıllı saatin dijital crown tuşunun çevirme özelliğinin de kaybolması durumu söz konusu olabilir.

O kısmı tam olarak anlamak mümkün değil çünkü bu çizimler taslak çizimler olarak sızdırılan çizimler. Yani daha büyük değişiklikler olabilir ya da bazı kısımlarda gözüken değişiklikler sonradan revize edilebilir.

Apple Watch 7

Gördüğümüz tasarım değişikliğinin her yönden geleceğinin kesin olması. Bu görsellerde olduğu gibi tasarımın daha düz bir kasayı beraberinde getirmesi durumunda, Apple Watch 7 akıllı saat modellerinin de iPhone 12 ile beraber gelen kasa değişikliği modasına uyması söz konusu olacak.

Zaten Apple kullanıcıları da düz kasaları sevdi. Akıllı telefonların satış rakamlarında durumu net olarak görebiliyoruz. Düz kasa akıllı telefonlar için kesin olarak daha çok sevildi. Akıllı saatlerde de uygulanması durumunda sevilir mi onu bilemiyoruz.

Önceki İçerikiPhone 12 ve iPhone 12 Pro Sorunları ve Çözüm Yolları
Sonraki İçerikiPhone 13 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı mı?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?