Apple Watch 7 Tanıtıldı! Daha Büyük Ekran

0
314

Apple Event etkinliğinin en çok merak edilen ürünü olan Apple Watch 7 tanıtıldı. Tasarımı da teknik özellikleri de yeniliklerle donatılan seri, beklendiği gibi düz bir kasayla beraber gelmedi ama yine de beğeni toplamayı başardı.

Baştan sona dikkat çeken artıları olan akıllı saatin tasarımına, ekran özelliklerine ve teknik özelliklerine bakalım.

İlginizi Çekebilir: iPad 9 Tanıtıldı! Tablette Yeni Özellikler Neler?

Apple Watch 7 Tasarımı Değişti

Yeni akıllı saat, kasa konusunda genel yapısını bozmuyor. Bizim beklediğimiz serinin kasasında düz bir yapı olacağıydı. Açıkçası düz kasa pek bir şık durmuyordu. Bunu fark etmiş olacak ki Apple’ın da düz kasa yerine kavisli kenarları olan kasa kullanmaya devam ettiğini görüyoruz.

Burada ekran boyutunda bir değişiklik meydana gelmiş. Çünkü ekran boyutu kısmında saat, tam kavisli yapıyla geliyor. Ekran tamamen akıllı saati kaplıyor. Kenarlardan daha geniş olan tam kavisli ekran bu sayede %20’ye yakın daha büyük.

Onun dışında kasa biraz daha ince. En büyük ekranlı model olma özelliğini taşıyan Apple Watch 7, kasa kısmında da yeni boyutlarla geliyor. Öyle ki seri 45 mm ile 41 mm kasa boyutlarına sahip olacak. Bu da eski modellere göre 1 mm’lik bir fark var demek.

Apple Watch 7

Apple Watch 7 Ekran ve Teknik Özellikleri

Bu zamana kadar ki en geniş ekranlarla gelen yeni Apple Watch 7 modelinin, 45 mm kasa boyutuna sahip olan serisinde 1.9 inçlik bir ekran olduğu açıklandı.

Buna bağlı olarak çözünürlük değerinde de değişiklik oldu. 396 X 484 piksel çözünürlük var. 41 mm için ekran detayları ise henüz belli olmadı. Bunun için de yakın zamanda bilgi ekleyeceğiz.

Ekran kısmında bir diğer artı ise yeni kadranlar olacak. Artık yeni kadranlar, köşeye kadar uzanana infografik kadranlar olacak. Apple Watch 7 modeline özgü olan bu kadranlarla ekranı sonuna kadar kullanabileceksiniz.

Apple Watch 7

Teknik özelliklere geçtiğimiz zaman tabii ki Apple Watch 7 daha yetenekli bir akıllı saat bunu görüyoruz. Saatte hangi işlemci kullanılacağı açıklanmadı. Sadece daha hızlı işlemler yapacak daha az pil tüketecek bir işlemci kullanıldı denildi.

Burada işlemci değil ama batarya değişti. Seride hızlı şarj destekleyen bir batarya kullanılmış. 8 dakika içerisinde 8 saatlik kullanım sunabilecek kadar hızlı şarj yapılacağı söylendi.

Hızlı şarj %33 oranında artmış olsa da pil dayanma süresi yine 18 saat olarak söylendi.

Apple Watch 7

Apple Watch 7 Yetenekler Açısından Nasıl?

Yeni akıllı saat, seri olarak bir hayli yetenekli bir akıllı saat. Ama şunu da ekleyelim ki Apple Watch 6 üzerine çok fazla bir şey eklenmedi. Yeni akıllı saatte yine EKG çekim özelliği ve kandaki oksijeni ölçme özelliği yer alıyor.

Bunun dışında bisiklet aktivite takibi özelliği için de yeni özelliklerin eklendiği açıklandı. Bisikleti nasıl sürdüğünü konusunda detayları saat üzerinden takip etmek mümkün olacak. Burada da çok büyük bir değişim yok gibi gözüküyor.

Apple Watch 7

Saat için son söyleyebileceğimiz artı ise suya ve taşlara karşı dayanıklılığı olsun. Seride IP6X sertifikası ve WR50 sertifikası yer alıyor. Bu da demek oluyor ki minik taşlara ve suya karşı koruma tam.

Apple Watch 7 bu özelliklerle beraber 399 dolar fiyatla satışa sunulacak. Tabii ki bu fiyat başlangıç fiyatı olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?