Apple Watch 7 Şeker Ölçmeyi Başarabilecek mi?

0
242

Apple Watch 7 akıllı saatlerinde kullanılacak olan tasarım yapısını az çok biliyoruz. Yakın zamanda bunun için sızıntı yapıldı. Tanıtımda kullanılacağı söylenen bir videonun sızdırıldığı ve tasarımın ortaya çıktığının haberini paylaştık.

Şimdi ise ortaya atılan iddia, tasarımın çok daha önünde olan bir iddia. Öyle ki akıllı saatin şeker ölçümü yapabileceği söyleniyor. Akıllı saatler için bu çok kolay bir işlem değil. Fakat yeni Apple modelinde bunun için özel bir sisteme yer verileceği konusunda bilgiler var.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 7 Tasarımı Sızdırıldı! İşte Gelecek Olacak Tasarım

Apple Watch 7 Şeker Ölçümünü Nasıl Yapacak?

Apple’ın şeker ölçümünü gerçekleştirmek için optik izleme ve sesi kullanacağı söyleniyor. Ses ve optik izleme ile kandaki şeker miktarının izlenmesi mümkün olacak. Tabii ki yeni akıllı saat bu şekilde hiçbir cerrahi adım gerekmeden, şeker ölçümlerini gerçekleştirmiş olacak.

Saatin üzerinde kullanılan sensörlerin de bu yeni teknoloji için değiştirilmesi bekleniyor. Kolay bir teknolojinin sunulmadığını açık bir şekilde söyleyebiliriz. Bu da demek oluyor ki Apple, yeni akıllı saatinde çıtayı çok daha yukarı koyacak.

Zaten tasarım değişikliği ve yeni renkler gibi artıların da gelmesini bekliyoruz. Tasarım değişikliği konusunda tercih düz kenarlardan yana olacak. Bunu daha önce de paylaştık. Saatin yan kısımları tıpkı iPhone 12 gibi olacak.

Apple Watch 7

Diğer taraftan saatin fiyatı konusunda ise şu an sızmış olan herhangi bir bilgi yok. Sonuçta kan şekeri ölçümü için yeni bir sistem sunulması gerekecek.

Burada kullanılacak olan ek sensörlerin ya da bu sensörlerin yerleşimi için yapılacak olan değişikliklerin bile maliyeti olacaktır. Haliyle bu sefer fiyatlarda hissedilir bir şekilde artış olabilir.

Nasıl bir fiyat göreceğimiz konusunda yine de tanıtımı görmek lazım diyelim. Mevcut modellerden ucuz bir akıllı saat gelmeyeceği ise kesin. 🙂

Önceki İçerikWWDC 2021 Ne Zaman Yapılacak? iOS 15 Ne Zaman Gelecek?
Sonraki İçerikiOS 15 Gıda İzleme Özelliğiyle Beraber Gelecek
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?