Apple Watch 7 Satış Tarihleri Açıklandı!

0
259

Yakın zamanda Apple Watch 7 akıllı saat modelinin gerçek görsellerinin yayınlandığını ve saatin çalışır halde görüntülendiğini söylemiştik. Yeni akıllı saat için gerçek görsellerin gelmesinin hemen ardından ise söz konusu seri için satış tarihi açıklaması yapıldı. Resmi olarak yeni akıllı saatin ne zaman satılacağı duyuruldu.

Etkinlikten beridir saatin resmi olarak satış tarihi duyurulmamış ve hatta serinin gecikme durumunun oluşabileceği konusunda bilgiler ortaya çıkmıştı. Ama paylaşılan tarihlere bakacak olursak öyle bir durum söz konusu olmayacak.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Kamera Karşılaştırması Yayınlandı

Apple Watch 7 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Apple’ın paylaştığı gönderiye bakacak olursak yeni akıllı saat 8 Ekim tarihinde ön siparişe açılacak. İlk adım ön siparişlerin açılması olacak. Sonrasında ise 15 Ekim tarihinde siparişlerin gönderilmeye başlaması bekleniyor.

Apple’ın resmi olarak paylaştığı tarihler bunlar. Ama bu tarihler her ülke için geçerli olmayacak. Seçili olan bölgeler için geçerli olan tarihlerden söz ediyoruz. Kontrol ettiğimiz zaman, ülkemizde hala teslimat ya da ön sipariş tarihleri açıklanmış değil.

Şu an için saatin sayfasında Sonbahar ’da sizinle ifadesi yer almaya devam ediyor. Fakat Ekim ayında seçilmiş ülkeler için satış süreçlerinin başlayacağının öğrenilmesi, yakın zamanda serinin ülkemiz için de geleceğini işaret ediyor.

Söylediği gibi saatler Sonbahar ayları içerisinde ülkemizde de satılacaktır. Bir gecikme durumu söz konusu olmayacak gibi duruyor. Bu tarih açıklamalarıyla beraber zaten gecikme iddiaları da son bulmuş oldu.

Apple Watch 7 akıllı saat

Ayrıca bizler sadece satış tarihlerinin açıklanmasını beklemiyoruz. Satış tarihlerinin dışında yeni akıllı saat modellerinin fiyatları konusunda da yapılacak olan açıklamaları merak ediyoruz. Saatin yurt dışı fiyatlarını merak edenler için ise yurtdışı fiyatlarının belli olduğunu eklemek isterim. Saatin fiyatı şu an için 399 dolardan başlıyor.

Bir karşılaştırma yapmak istediğimiz zaman Apple Watch SE modelleriyle kıyaslayabiliriz. Bu modellerin fiyatı ise 279 dolar olarak açıklanmıştı. Artık yeni akıllı saatin ülkemiz fiyatının aşağı yukarı ne olacağını da anlamışsınızdır diye düşünüyorum. Göreceğiz bakalım fiyat açıklaması ne zaman gelecek.

Önceki İçerikiPhone 13 Kamera Karşılaştırması Yayınlandı
Sonraki İçerikiPhone 13 Serisinin Şarj Süreleri Paylaşıldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?