Apple Watch 7 Parçalarına Ayrıldı! İşte İç Tasarım

0
148

Satışa çıktığı andan itibaren yoğun ilgi gören akıllı saat modellerinden biri olan Apple Watch 7 için şu ana kadar hep dış tasarımdan söz ettik. Saatin nasıl gözüktüğü, ekranın ne kadar büyüdüğü gibi detaylar üzerine gittik.

Fakat yeni model satışa çıkınca, bunlardan çok daha fazlası ortaya çıkmaya başladı. En son yeni akıllı saat modeli için parçalanma testi yayınlandı. Hep dış tasarımından konuştuğumuz akıllı saat modelinin bu kez iç tasarım yapısının nasıl olduğu konusunda da detayları elde etmiş olduk.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro Selfie Kamera Puanları Nasıl?

Apple Watch 7 İç Tasarımda Neler Sunuyor?

Yeni akıllı saatin iç tasarım yapısına baktığımız zaman aslında Apple Watch 6 ile çok büyük farkları olmadığını görüyoruz. İki saati yan yana getirdiklerinde yerleşimin hemen hemen aynı olduğunu anlıyoruz. Sadece Apple Watch 7 modelinde biraz daha geniş bir pil bölümünün bulunduğu dikkat çekiyor.

7 serisinde 45 mm modelde 309 mAh değerinde bir batarya var gibi gözüküyor. Bu 44 mm eski saat modeli için %2’ye yakın artış gösterilecek demek oluyor. Bunun dışında 41 mm kasa boyutunun sunulduğu seride ise 220 mAh değerinde bir pil olduğu gözüküyor. Yine 40 mm eski saat serisine göre pilde artış olduğu kesin.

Apple Watch 7

Pil kısmını çıkardığımız zaman da yeni akıllı saat için bazı farklılıklar olduğunu görüyoruz. Bu kez ekran kablosunda çift değil de tek esnek kablo kullandığı görülen Apple’ın, ekran için de bazı değişimler yaptığı gözüküyor.

Pilin altında ve ekran kısmında bazı değişimler olduğu kesin. Zaten bu değişimlerle beraber ekranın %20 oranında büyümesini sağlanmış durumda. Ayrıca ekran çerçevesinde de biraz daha ince yapı kullanıldığını bu çalışmayla beraber görmüş olduk.

Apple Watch 7

Görünen o ki iç tasarımda da bazı ufak değişiklikler yapılmış durumda. Bu küçük gibi gözüken değişiklikler Apple Watch 7 akıllı saat modelini ortaya çıkarmış. Apple’ın yaptığı değişiklikler yeni akıllı saate geçmek için yeterli mi? Orası kullanıcıların kararı olacak.

Önceki İçerikiPhone 13 Pro Selfie Kamera Puanları Nasıl?
Sonraki İçerikApple Bağdat Caddesi Mağazası Açıldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?