Apple Watch 7 ile Apple Watch 6 Yan Yana Nasıl Gözüküyor?

0
253

Apple Watch 7 ülkemizin de dahil olduğu birçok ülkede satışa çıktı. Saatin eski serilere göre beklenen değişiklikleri sunmadığı yönünde eleştiri yapanlar da oldu ama genel olarak serinin sevildiğini de söylemek gerekiyor. Saat satışa çıktıktan sonra, eski modellerle yapılan karşılaştırmaların da arttığını söylemek lazım. Yeni modelin en büyük artısı olarak gösterilen ekran konusunda da karşılaştırmalar gelmeye başladı.

Twitter üzerinden yayınlanan bir görselle beraber Apple Watch 7 ile Apple Watch 6 arasındaki ekran farkını da net olarak anladık. Zaten Apple’ın resmi sayfasında da bu yönde bir karşılaştırma var ama kullanıcılar tarafından çekilmiş olan görüntüler biraz daha önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 15.1 Güncellemesinin Ne Zaman Geleceği Gözüktü

Apple Watch 7 ile Apple Watch 6 Yan Yana

Paylaşılan görsele baktığımız zaman, yeni akıllı saatin net olarak daha büyük bir ekranla geldiğini anlıyoruz. Yani iş sadece rakamlarda kalmamış ve görüntü olarak da anlaşılıyor. Yeni akıllı saatin ekranı, %20 oranında daha büyük denilmişti.

Bunu görsel olarak anlayacağız ve farkı hissedeceğiz gibi duruyor. Ekranların kenar kısmında daha da eğilmesi ve ekranın çerçevelerinin daha da azaltılması sayesinde bu boyut farkı ortaya çıkmış durumda.

Apple Watch 7

Tabii ki ekrandaki fark sadece görsel olarak değil işlevsel olarak da fark yaratacak. Apple Watch 7, bu yeni ekranla beraber çok daha geniş bir kullanım alanı sunuyor. Tam ekran bir QWERTY klavye kullanmaya ve yine tam ekranda geçerli olan kadranları kullanmaya da izin verilecek.

Böyle bakıldığı zaman ekran kısmında yapılan %20’lik değişiklik tüm akıllı saati etkilemiş gibi gözüküyor. Tabii ki bu değişiklik kullanıcılar için yeterli olacak mı bilemiyoruz. Dediğimiz gibi yeni akıllı saatin yeterli yeniliği getirmediğini düşünen kullanıcılar da var.

Artık karar kullanıcılara kalmış diyebiliriz. Unutmadan şunu da ekleyelim ki zaten bu model geldikten sonra Apple Watch 6 akıllı saatleri de satıştan kaldırılmıştı. Yani stoklar tükendiği zaman zaten tercih edilebilecek olan en iyi Apple Watch modeli yeni akıllı saat olacak. Değişimleri yeterli gelsin ya da gelmesin.

Önceki İçerikiOS 15.1 Güncellemesinin Ne Zaman Geleceği Gözüktü
Sonraki İçerik2021 MacBook Pro Tasarımı Böyle Olabilir
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?