Apple Watch 7 için Yeni Görseller de Gözüktü

0
360

Apple Watch 7, akıllı saatlerin şahı olmaya geliyor. Mevcut olan Apple Watch 6 akıllı saat modeline bakıyorum ve diyorum ki Apple bu konuda çok başarılı. Şimdi bir de yeni nesli bekliyoruz. Yeni nesilden umutlarımız oldukça fazla.

Gelen sızıntılar da çok büyük değişiklikleri göreceğimizi işaret ediyor. Bir kere tasarım kısmında değişiklikler olacak gibi duruyor. Bu beklentiyi doğrulayacak olan yeni görseller de ortaya çıkmaya devam ediyor. Seriye ait olduğu söylenen yeni görsellere göre düz kasanın kesinleştiğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Fiyatları için Son Tahminler Dikkat Çekici

Apple Watch 7 Tasarım Değişiklikleri Konusunda Beklentiler

Son görsellere göre düz kasanın kullanılacağı net olarak anlaşılmış durumda. Köşelerde çok sert bir düz yapı yok ama kasa genel olarak düz kasa formunda kullanılmış. Tıpkı iPhone 12 modellerinde olduğu gibi düz kasaya geçilmiş durumda.

Onun dışında yine zaten iPad Pro modellerinde de ve son seri iPad modellerinde de düz kasanın benimsendiğini gözüyoruz. Yani Apple Watch 7 için böyle bir tercih yapılması sürpriz olmayacak.

Düz kenarların kullanılması ekran boyutunu da etkileyecek gibi duruyor. Ama ekranın köşeler kısmında hafif yuvarlatılmış bölümleri duracak gibi. Geniş ekran tasarımının olacağı modelin kasa boyutlarında da değişiklik olacak mı merak ediyoruz. 45 mm iddiaları gündeme gelmişti.

Apple Watch 7

Belki bu iddiaların doğru olması durumu olabilir. Sonuçta düz bir kasaya geçiş olduğu için boyutlar Apple Watch 6 modeliyle aynı kalmayabilir. Zaten görünen ekran kısmında da aynı yapının kalmayacağı noktası.

Düz yapı ne kadar sevilecek orasını tartışırız. Şöyle ki iPhone modellerinde bu yapının kullanılması sevildi. Aynı şekilde tabletler için düz kasa tasarımının kullanılması da sevildi. Fakat akıllı saatler başka. Akıllı saatler giyilebilir aksesuarlardan da biri olacak geçiyor.

İnsanlar akıllı saat modellerinde tasarım noktasına daha fazla önem veriyor. Burada düz tercih kullanılması, alışılmış olan Apple Watch serisinin de değişmesi demek oluyor. Bakalım bu yeni tasarımın sevilecek mi? Gerçi bir not olarak ekleyelim ki henüz tasarım onaylanmış değil.

Önceki İçerikiPhone 13 Renkleri Bunlar Olabilir
Sonraki İçerikApple Watch 7 Gecikecek mi?  
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?