Apple Watch 6 Satışları Durduruldu

0
300

Apple her yıl satışını yaptığı ürünleri yeniliyor. Sadece iPhone değil, birçok kategoride ürünün yenilendiğini görüyoruz. Akıllı saatler de bunlar arasında gösterilmekte. Biliyorsunuz yakın zamanda iPhone 13 akıllı telefon modelleri için yapılan tanıtım sırasında Apple Watch 7 modeli de tanıtılmıştı. Yeni seri bugün itibariyle satışa çıktı. Satışların başlamasından sonra ise Apple Watch 6 modeline veda ettik.

Apple’ın huyudur birbirine yakın özellikte seriler sununca, genelde eski seriyi satıştan kaldırıyor. İşte akıllı saatler için de bu durum geçerli oldu.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 7 Türkiye Fiyatı ve Satış Tarihi

Apple Watch 6 Satışları Sona Eriyor

Yeni akıllı saat modelinin ön siparişe açılmasından sonra, ona çok benzeyen akıllı saat olan Apple Watch 6 modeli de tamamen satıştan kaldırılmış oldu. Apple’ın sitesine girdiğiniz zaman yeni akıllı saati sipariş verebiliyorsunuz. Bunun dışında Apple Watch 3 modeli ve Apple Watch SE modelinin de satışları devam ediyor.

Bu iki eski seride sorun yok gibi gözüküyor. 6 serisinin satışlarının durdurulması ise bundan sonra 6 serisini bulamayacaksınız anlamına gelmiyor. Evet eski seri için Apple’ın satışları durdu ama stoklar bitene kadar eski akıllı saat modeline ulaşmak mümkün olacak.

Hala birçok teknoloji mağazasında ve e ticaret devlerinde, eski seri konumuna düşen akıllı saat modellerinin satışları devam ediyor. Apple Watch 6 stoklarının yenilenmesi ise mümkün olmayacak.

Apple Watch 6

Stoklar tükendiği zaman, saatin satışları tüm merkezlerde durmuş olacak. Yine de ikinci elde söz konusu akıllı saatleri bulmak mümkün olabilir. Şu an için odak ise Apple Watch 7 modeline çevrilmiş durumda. 4.399 TL başlangıç fiyatıyla beraber yeni akıllı saat bugün itibariyle satışa açılmış durumda.

Saatin teslimatlarının ise 15 Ekim itibariyle başlaması beklenmekte. Söylendiği gibi bir stok sorununun yaşanmadığını da belirtelim. Hem 41 mm hem de 45 mm kasa boyutlarına ulaşmak mümkün.

Önceki İçerikApple Watch 7 Türkiye Fiyatı ve Satış Tarihi
Sonraki İçerikiPhone SE 3 Çıkış Tarihi için Yeni İddialar Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?