Apple Watch 6 için Beklenen Heyecan Verici Özellikler

0
704

Apple Watch serisi bambaşka bir seviyeye geldi. En çok satan akıllı saat listelerinde ilk sıralara yerleşen marka, özellikle Apple Watch 4 akıllı saatlerinde önemli bir dönüşüm gerçekleştirdi. Uzun süredir yenilenmeyen tasarım yenilendi ve detaylı EKG özelliği gibi özelliklerin eklendiği açıklandı. Apple Watch 5 modelinde bu denli büyük bir değişim sunulmadı.

Hatta birkaç düzenleme dışında Apple Watch 4 serisine göre bir fark sunulmadığını da eklemek gerekiyor. Hal böyle olunca ikinci büyük değişikliğin Apple Watch 6 akıllı saat modellerinde sunulması bekleniyor. Şimdiye kadar ortaya çıkan özellikler de bu durumu kanıtlıyor. Bakalım, yeni seride nasıl özelliklerle karşı karşıya kalacağız?

Apple Watch 6

Parmak İzi Sensörleri

İlk olarak saate parmak izi sensörlerinin ekleneceği iddia ediliyor. Saatin yeni ekranlarla beraber geleceği ve bu ekranların hemen altında parmak izi sensörlerine yer verileceği söyleniyor. Kullanıcıların sadece saatin ekranına parmağını basması yeterli olacak. Bu şekilde saatin kilidinin açılması ve uyandırılması mümkün olacak. Söz konusu özelliğin saati kilitlemek için kullanılacağı söyleyenler de yok değil.

Apple Watch 6

Uyku Takip Sistemi

Apple Watch 6 modeliyle beraber gelişmiş bir uyku takip sisteminin de sunulması bekleniyor. Sadece yazılımsal olarak değil, bunun için ek sensörlerin kullanılabileceği ve donanımsal olarak da uyku modu için değişikliklerin getirilebileceği iddia ediliyor. Yeni akıllı saat modelinin bu konuda da iddialı bir yapıyla gelmesi beklentisi var.

Ekranlar Değişecek

Apple Watch 6 akıllı saat modeli için donanımsal olarak da değişiklikler sunulacağı söyleniyor. İlk değişiklik ekran kısmında olacak. Bu serinin yenilenmiş MicroLED ekran teknolojisiyle beraber geleceği iddiası var.

Apple Watch 6

MicroLED ekran kullanılması, saatin pil konusunda daha uzun süre dayanmasını sağlayacak. Bunun yanında sürekli açık ekran özelliğinde yaşanan parlaklık sorunu da giderilecek. Ekran konusunda da bir değişim söz konusu olacak.

Apple Watch 6 akıllı saat modelleri için şimdilik ortaya çıkan detaylar bu şekilde. Bu özelliklerin dışında daha ne gibi yeniliklerin sunulacağı ise zaman içerisinde belli olacak. Muhtemelen yeni akıllı saat içerisinde daha birçok yenilik olduğunu göreceğiz.

Önceki İçerikiOS için Cortana Dönemi Son Buldu
Sonraki İçerik16 inç MacBook Pro İncelemesi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?