Apple Watch 5 Yeni Özelliklerle Geliyor

0
487

Apple Watch serisi son olarak 4 modeliyle güncellenmişti. İlk 3 modelden farklı olarak bu seride bir tasarım değişikliği görmüştük. Tasarım kısmında yapılan değişiklikler sayesinde, ekranlar daha geniş ve çerçevesiz hale getirilmişti. Fakat dikdörtgen tasarımdan vazgeçilmemişti. Haliyle yuvarlak bir kasa seçeneğiyle gelmesi istenen Apple Watch 5 modeli daha da merak edilir hale geldi. Şimdi ise yeni akıllı saatin detayları ortaya çıkmaya başladı. Bakalım ilk detaylara göre yuvarlak kasa görmek mümkün olacak mı?

Apple Watch 5 Tasarımı Değişmeyecek

Ortaya çıkan patent görsellerine bakacak olursak, Apple Watch 5 akıllı saatleri için herhangi bir tasarım değişikliği olmayacak. Tıpkı 4 modelinde olduğu gibi yine çerçevesiz camlar kullanılacak ve bu kez ekran boyutu biraz daha geniş olacak. Yani kasa boyutu kısmında değişiklikler yapılabilir.

Ekran kısmında başka ne gibi değişiklikler olacağını ve tasarımın nasıl yenileneceğini bilemiyoruz ancak Apple Watch 5 akıllı saat modelinin teknik kısımda da başarılı serilerden biri olacağı kesin. Öyle ki yeni patent görsellerine göre saat hareket algılama sistemiyle beraber gelecek.

Apple Watch 5

Gelen bir çağrıyı sadece elinizi yumruk yaparak cevaplama ya da reddetme gibi seçenekleri kullanacaksınız. Benzer bir durum diğer özellikler için de geçerli olacak.

Kolunuzu çevirerek farklı görevler yapma, arama yönetme gibi ayrıcalıklar bulunacak. Bunun yanında yeni serinin çok daha gelişmiş dahili bir uyku izleme sisteminin sunulacağından söz ediliyor. Fakat bu sistem hakkında henüz net bilgiler yok. iPhone XI modelleriyle beraber göreceğimiz akıllı saatlerin daha ne gibi yenilikler sunacağını da zaman gösterecek.

Önceki İçerikAirPower Resmi Sitede Görüntülendi
Sonraki İçerikiPad Pro için Alternatif Kalem Destekleri Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?