Apple Watch 5 Stokları için Önemli Değişiklik

0
243

Apple’ın interner sitelerinde satılan ürünler, zaman zaman stok yenilemeleri ile gündeme geliyor. Apple sürekli bu alanda düzenlemeler yapıyor. Mesela yeni bir iPhone tanıtıldığında, eski iPhone akıllı telefonları için Apple Store üzerinden değişiklikler yapılıyor ve kimi modeller satıştan çekiliyor. Yani sitedeki stoklarda yapılan değişiklikler yeni ürünler için ipuçları içerebiliyor. Şimdi benzer bir durum ortaya çıktı ve bu durum Apple Watch 5 akıllı saatleri için geçerli oldu.

Apple’ın resmi satış sitesinde Apple Watch 5 akıllı saat modellerinin stokları için düzenlemeler yapıldı. Yapılan düzenlemeler dikkat çekici.

Apple Watch 5 Stoklarında Düşüş Var

Yapılan düzenleme akıllı saat modellerinin stokları ile alakalı oldu. Siteye baktığınız zaman Apple Watch 5 akıllı saatlerinin neredeyse sıfırlanacak seviyeye geldiği anlaşılıyor. Ülkemizdeki modeller için herhangi bir sorun yok. Zaten stokların değiştiği modellerin genelde LTE destekli modeller olduğu iddia edilmekte.

Yani global sitede bir değişiklik var gibi. Buna göre LTE destekli 44 mm kasaya sahip olan Apple Watch 5 akıllı saatlerinin bir satış düzenlemesi olarak kaldırıldığı, stoklarının olmadığı gözüküyor. 40 mm LTE destekli olan akıllı saatlerde ise stoklar var ama çeşitlilik düşürülmüş durumda. Bu modellerde de çok fazla bir seçenek yok gibi gözüküyor.

Apple Watch 5

Mevcut modellerin stoklarında bu şekilde bir düzenleme olması iki iddiayı ortaya çıkardı. Bunlardan birisi yeni akıllı saatlerin geleceği yönünde konuşulan iddia oldu. Apple Watch 6 gelecek ve Apple Watch 5 akıllı saatlerinin satıştan kalkacağı söyleniyor. Bunun için stoklar yeterli seviyede yenilenmemiş gibi.

İkinci iddia ise pandemi etkisinden dolayı stok sorunlarının olduğu. Hangi iddianın doğru olduğunu kestiremiyoruz ama düzenleme varsa Apple açıklaması da gelecektir. Belki de sürpriz bir tanıtım olacak. Bu tanıtımda da Apple Watch 6 akıllı saat modellerini görebiliriz. Hatta bu sefer iPhone akıllı telefonlarından önce yani farklı zamanlarda yapılan bir tanıtım olabilir. Her şey ihtimal dahilinde gibi gözüküyor.

Önceki İçerikApple Silicon İşlemcili 12 inç MacBook için Bazı Özellikler Paylaşıldı
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Midnight Blue Rengi Yine Görüntülendi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?