Apple Watch 4 Yeni Çiplerle Geliyor

0
128

Apple’ın yeni iPhone modelleriyle beraber yeni akıllı saat modellerini tanıtması bekleniyor. Eylül ayında tanıtmasını beklediğimiz yeni akıllı saat modellerinin Apple Watch 4 serisi olduğunu göreceğiz. Çok daha gelişmiş bir sistemle gelmesini beklediğimiz yeni akıllı saat için detaylarda gelmeye devam ediyor. Markanın Apple Watch 4 akıllı saatleri için gelen detaylar ise daha çok sağlık sistemi üzerinde yoğunlaşılacağını gösteriyor. Son paylaşılan raporlara göre bunun için donanımsal olarak da hazırlıklar yapılıyor. Hatta Apple Watch 4 için özel bir sağlık çipinin geliştirildiği de belirtiliyor.

Apple Watch 4 Yeni Çipleri Neler Sunacak?

İlk iddia Apple’ın bunun için özel ekip kuracağı. Markanın Apple Watch 4 içerisinde sağlık verilerini kontrol etmek için geliştireceği çipler için oluşturduğu bu ekip, Apple’ın mevcut ekipleriyle beraber çalışacak. Amaç sağlık verilerinin çok daha doğru bir şekilde toplanması olacak. Yeni çipler sayesinde saatin sensörlerinden elde edilen aktivite verilerinin detaylı bir şekilde okunması sağlanacak.

Apple Watch 4

Kalp hızı izleme, hareket izleme, aktivite izleme gibi alanlarda elde edilen verilerin bu çiple beraber düzenli kontrolü yapılacak ve yine bu çiple beraber değerlendirmeleri sunulacak. Böylelikle kullanıcılara çok daha doğru veriler gösterilebilecek. Ayrıca diğer cihazlarla bağlantı kurarak bu verilerin paylaşılması geliştirilecek.

iPhone ile Apple Watch 4 arasındaki bağlantıya etki edecek mi bilemiyoruz ancak bu çiplerin sensörlerdeki verileri okuma konusunda daha iyi değerler sunacağı kesin. Tüm bunları ve yeni sistemleri saatin tanıtımı sonrasında göreceğiz. Eylül ayında tanıtılması beklenen akıllı saatin, tanıtımından sonra daha detaylı bilgi verebileceğiz. Şimdilik analistlerden gelen bilgiler bu yönde.

İlginizi Çekebilir: Apple VR için Yeni Bilgiler Var

Önceki İçerikFinansal savaşta ülkemizin yanındayız
Sonraki İçerikGoogle Duplex Nedir? Nasıl Kullanılır?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?