Apple Watch 4 iade Süresi Değiştirildi

0
128

Apple’ın yeni ürünleri bir bir satışa çıkmaya devam ediyor. Markanın yeni seri akıllı telefonları ve tablet modelleri de ülkemizde satışa çıktı. Yeni akıllı telefonlar ve tabletlerin satışa çıkmasının yanında Apple Watch 4 yeni nesil akıllı saat modelleri de satışa çıktı. Fakat Apple Watch 4 akıllı saat modelleri için farklı bir durum söz konusu. Apple Watch 4 akıllı saatlerinde, saati sağlık sınıfına sokan özel bir teknoloji var.

Tanıtım sonrasında da söz ettiğimiz gibi yeni akıllı saat modellerinde EKG özelliği var. Bu özellik yeni akıllı saat modellerinin satışı durumunda da bazı değişikliklerin yapılmasına neden oldu. Değişiklik yapılan kısımlardan birisi de yeni akıllı saat modellerinin iade süresi konusunda oldu.

Apple Watch 4 İade Süresi 45 Güne Çıkarıldı

Normal şartlar altında Apple Watch 4 akıllı saat modellerinde 14 günlük bir iade süresi sunuluyor. 14 gün içerisinde saati iade etme imkanı var. Fakat Apple Watch 4 akıllı saatleri için bu durumun değiştirileceği bilgisi var. İddialara göre yeni seri akıllı saat modellerinde yer alan EKG özelliği, saatleri sağlık sınıfına soktu ve saatlerin iade süresi de 45 gün olarak güncellendi.

Apple Watch 4 Düşme Algılama

Sadece Apple Watch 4 akıllı saat modeli için geçerli olacak olan durum. EKG özelliği olmayan Apple Watch 4 modelleri için de geçerli değil. Yavaş yavaş bu özelliğin ülkelerde kullanıma başladığını da hatırlatalım. İlk olarak ABD genelinde kullanılmaya başlayan özellik, çok kısa bir süre sonra diğer ülkeler için de kullanılabilir duruma getirilecek gibi duruyor.

Bunun için Apple’ın bazı eksiklikleri tamamladığı konusunda bilgiler var. Yeni özelliğin tam olarak kullanılabilmesi adına ise Apple’ın yeni güncellemesini beklemek gerekiyor. WatchOS 5.1.2 güncellemesinin ardından bu özelliğin tam olarak kullanıma gireceği belirtiliyor. ABD genelinde kullanılacak olan özelliğin ne kadar süre içerisinde yayılacağı konusunda ise bir bilgi yok.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 4 Detaylı İnceleme

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Saatinde Siri Konuşmak için Yükselt Özelliği Kullanma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?