Apple Watch 3 Sorunuyla Beraber Geliyor

0
97

Akıllı saat alanında yeni amiral gemisi olarak değerlendirilen Apple Watch 3 akıllı saatleri, ön siparişlere çoktan açıldı. Saatlerin ön siparişleri bir yana artık satışlarına da geçildi. Bu seneki modellerde ilk defa markanın LTE desteğini de kullanmış olması ve yeni işletim sistemiyle doğrudan çıkış yapılması Apple Watch 3 akıllı saatlerine gösterilen ilginin de artmasını sağladı.

Fakat yeni akıllı saatlerin LTE desteğinin sandığımız kadar başarılı olmadığı ortaya çıktı. En azından sanılanın aksine LTE desteği düzgün çalışmadı. Teslim edilen hemen hemen her akıllı saat modelinde aynı sorunun gündeme geldiği açıklandı.

Apple Açıklama Yaptı Mı?

Apple Watch 3 akıllı saatlerinin LTE desteği kısmında kullanıcıların, WİFİ bağlantısı sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Buna göre kullanıcılar saatlerinden LTE desteklerini açtıkları zaman, akıllı saat etrafta yer alan tüm ücretsiz WİFİ ağlarına bağlanıyor.

Apple Watch 3

WİFİ ağlarına bağlandığı zaman Apple Watch 3 içerisinde yer alan LTE desteğinin ise bir önemi kalmıyor. LTE bağlantısı bu durumda kapatılıyor. Kullanıcıların sorunun çözümünü bir türlü sağlayamaması ve saatin sürekli bağlantı isteğiyle LTE’yi kesmesi konusunda ise beklenen açıklama Apple tarafından geldi.

Apple yetkilileri yaptıkları açıklamada yaşanan sorunu kabul etti. Sorunun kabul edilmesine karşın çözüm için yazılımsal bir de düzenleme yapılacağı belirtildi. Önümüzdeki hafta yayınlanacağı belirtilen yeni güncelleme saatin sorununu çözecek mi göreceğiz. Ama beklentiler donanımsal bir sorunun olmadığı yönünde olduğu için sorunun çözüleceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 İçin İlk Hatalar Ve Çözüm Yolları (Güncel)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?