Apple Watch 3 için Bir Patent Daha Ortaya Çıktı

0
63

Apple Watch 3 akıllı saatleri, markanın bu alanda en başarılı ürünlerinden biri olacak. Yeni seri olmasıyla beraber tabi ki Apple’ın bu modelde daha iyi bir teknolojiyi kullanıcılara sunması da bekleniyor fakat bunun dışında Apple Watch 3 serisinde bambaşka teknolojilere de yer verilmesi bekleniyor.

Alınan son patent görselleri de Apple’ın yeni akıllı saatlerinde ne kadar kararlı olduğunun en büyük kanıtı. Daha önce Apple’ın uyku takibi özelliğiyle üzerinde çalıştığı ve bunun için yeni patent görselleri paylaşıldığını da biliyoruz. Bunun hemen arkasında ise Apple’ın yeni akıllı saatlerinde kan ölçümlerine önem verecek yeni bir sistemi kullanıcılara sunacağı belirtilmişti.

Apple Watch 3 Yenilikleri Bitmiyor

Yine Apple’ın patent görsellerinde ortaya çıkan bir diğer yenilik markanın yeni seri akıllı saatinde şeker ölçümü yapılabilmesi olmuştu. Apple Watch 3 artık kan şekerini ölçecek derken beklenmedik bir patent görselinin daha paylaşıldığını da gördük. Bu kez Apple Watch 3 serisi için bambaşka bir teknolojiye yer verilecek.

Apple Watch 3

Yeni patent görsellerine göre Apple Watch 3 serisinde artık kullanıcıların nefes aralıkları da ölçülecek. Kullanıcıların nefes aralıklarının ölçülmesi için özel bir ışık teknolojisi kullanılacak. Işıkla kan izlemesi yapan ve bu şekilde nefes aralıklarını tespit eden sistemin hareketli olarak da çalışabileceğini belirtelim.

Hareketli Nefes Ölçümü Geliyor

Yapılan çalışmalara göre Apple’ın yeni akıllı saatinde çift ışık sistemiyle beraber kan izlemesi sunulacak. Saati kolunuza taktığınızda çift taraflı bir ışık sistemi damarlarınızı izleyecek. Yapılan aktivitelerin takibinde olduğu gibi ışık sistemiyle kan akışı izlenecek ve akıştaki değişiklik sayesinde nefes alış sırası tespit edilebilecek.

Peki yeni sistem ne işimize yarayacak. İlk aşamada çok daha başarılı bir kan izlemesi sağlanmış olacak. Kullanıcılar hem kalp ritim ölçer sistemi hem de nefes ölçer sistemi bir araya getirerek, hem spor verilerinde maksimum doğruluk elde etmiş olacak hem de aktivite takipleri yeni watchOS 4 serisinde olduğu gibi çok daha başarılı olacak. Bakalım Apple Watch 3 için başka ne gibi yenilikler geliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?