Apple Watch 3 Çökme Sorunu ile Gündemde

0
267

Apple Watch SE akıllı saatler ve Apple Watch 6 akıllı saatler tanıtıldıktan sonra üç nesil öncesinin akıllı saati Apple Watch 3 biraz geri planda kaldı. Ama aslında bakarsanız, güncellenmemiş tasarıma sahip olsa da 3.nesil akıllı saat fiyatı nedeniyle hala çok popüler. Bir de güncelleme desteği olayı var.

Eski akıllı saat watchOS 7 güncellemesini alan modellerden biri oldu. Bu da saatin fiyatı düşünüldüğü zaman hala alınabilir bir saat olarak öne çıkmasını sağlıyor. Fakat şu sıralar yeni güncellemeyi yapan Apple Watch 3 sahiplerinin karşı karşıya kaldıkları önemli bir sorun var. Kullanıcılardan gelen yorumlara göre saat güncellemeden sonra sorun çıkarıyor.

Bazı Apple Watch 3 Modelleri WatchOS 7 Sonrası Çökmeye Başladı

Kullanıcıların yorumlarına göre yeni güncelleme akıllı saate yüklendikten sonra, saat kendi kendine kapanıyor ve bir süre sonra sürekli yeniden başlatma durumu yaşanıyor.

Saatin 3-4 kez yeniden başlaması sonrasında açıldığı söyleniyor. Bunun dışında batarya kullanımında da bir dengesizlik olduğu söylenmekte.

Bir kullanıcı mesajında şöyle bir şeyden yakınmış, saati tam şarj edip kullanmaya başladığında çok hızlı bir şekilde şarj düşmeye başlamış ve sonucunda da akıllı saat kendi kendine kapanmış. Yeniden şarj edilmesinden sonra saat tekrar açılmış ama bu seferde akıllı saat yeniden başlama sorunu ile gündeme gelmiş.

Apple Watch 3

Aslında Apple böyle sorunları duyduktan sonra 24 Eylül tarihinde WatchOS 7.01 güncellemesini yayınlamıştı. İşin kötü tarafı zaten bu. Güncelleme yapılmış olmasına rağmen sorun yaşamaya devam ettiğini söyleyen çok sayıda kişi var. Bu güncellemenin ne kadar sorun çözdüğü tartışılır ama Apple Watch 3 için bir düzenleme yapılması gerekiyor gibi gözüküyor.

Eski modelin, yeni işletim sisteminde sorun yaşaması normal karşılanabilir. Çoğu durumda yeni akıllı saatlere daha uygun bir yapı kullanıldığı için, bazı yazılımsal sorunlar ortaya çıkabiliyor. Burada Apple’ın eski akıllı saat için ek düzenleme yapması olası gibi gözükmekte.

Önceki İçerikApple Watch Solo Loop Kayış Ölçüsü Nasıl Alınır?
Sonraki İçerikMicrosoft Project xCloud Beta App Store’da Gözüktü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?