Apple Watch 2 Saatlerinde Tiyatro Modunu Dereceli Olarak Kullanmak

0
63

Akıllı saat modelleri içerisinde en çok satan serilerin Apple Watch 2 akıllı saatleri olduğunu biliyoruz. Son satış rakamlarına bakıldığında da %15 üzerinde bir pazar payına sahip olduğu görülen Apple Watch akıllı saatlerinin elde ettiği bu başarı da yazılım kısmının oldukça etkili olduğunu da söylemek gerekiyor. Gelen her yeni güncellemeyle beraber yeni özelliklerde kazanan akıllı saatlerin bu sayede popülaritesi de sürekli olarak korunmuş oluyor.

Son olarak gelen güncelleme ile akıllı saatlere gelen özelliklerden birisi de tiyatro modu özelliğiydi. Akıllı saatlerin kolunuzu kaldırdığınızda ekranının görüntülenmesini engelleyen tiyatro modunun kullanımı da oldukça basit. Asıl ilginç olan bu mod ile beraber Crown tuşunun uyandırma ekranının birlikte kullanılabiliyor olması. Peki bunu nasıl sağlarız?

Tiyatro Modu ile Crown Uyandırma Ekranı Özelliğini Beraber Kullanmak

Bu özellik sayesinde nasıl bir kullanım yapılacağından bahsedelim. Bu özellikle beraber tiyatro moduna aldığınız akıllı saatinizin Crown tuşunu çevirerek saatin ekranını kademe kademe uyandırabiliyorsunuz. Böylelikle bir nevi istediğiniz ekran parlaklık sistemini de ayarlamanıza olanak sağlamakta. Bu özelliği kullanabilmek için ise hem tiyatro modunu hem de Crown tuşu ile uyandırma özelliğini açmanız gerekiyor. Peki tüm bu ayarlamaları nasıl yapacağız?

apple watch 2 ekran uyandırma

  • İlk olarak Apple Watch 2 akıllı saatinizde tiyatro modunu açmanız gerekiyor. Bunun için saat yüzünde ekranı hızlıca aşağı çekmeniz gerekiyor. Ardından maske şeklinde simgeyi seçip açık konuma getirmeniz gerekiyor. Böylelikle tiyatro modunu açmış oluyorsunuz. Şimdi ise Crown ile uyandırma özelliğini açmanız gerekecek.
  • Bunun için öncelikle Apple Watch 2 akıllı saat ile iPhone akıllı telefonunu bağlamanız gerekecek. Ardından ise Apple Watch uygulamasını doğrudan akıllı telefonumuz üzerinden açıyoruz. Daha sonra genel sekmesini seçiyoruz. Şimdi ise “uyandır” sekmesine girmeniz gerekecek.
  • Yeni güncellemelerden sonra bu ekranda “Crown ile ekranı uyandır” seçeneğini göreceksiniz. Bu özelliği açık hale getiriyoruz. Bu iki modu açtığınız zaman ilk olarak saat kol hareketleriyle beraber uyanmayacak.
  • Bunun için ekrana dokunmak gerekecek. Fakat uyandırma seçeneğinin Crown tuşu seçilmesi ekrana tıklamayla değil bu tuş ile ekranın uyandırılmasını sağlayacak. Ekranı kademe kademe ışıklandırmanızı sağlayacak bu özelliğin sonrasında ekranı yeniden kararmak için yine tuş kullanılabiliyor ya da ekranın kendiliğinden kararması beklenebiliyor.
İLGİLİ HABER:  Apple Watch 6 ve Apple Watch SE Türkiye Fiyatları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?