Apple Watch 2: FaceTime, Genişletilmiş Wi-Fi Yetenekleri ve Daha Fazlası ile Geliyor

0
687

Henüz Türkiye’de Apple Watch satışa sunulmuş olmasada şimdiden Apple Watch 2 konuşulmaya başlandı. Apple içinden sızdırılan bilgilere göre, Apple Watch 2’de video kamera dahil olmak üzere FaceTime, genişletilmiş Wi-Fi yetenekleri, daha dayanıklı olması için malzemesinde değişikliklere gidilecek ve yeni modeller kazandırılacak.

Apple Watch 2’nin 2016 yılında tanıtılması yüksek ihtimal. watchOS 2’nin de tanıtılması ve sohbaharda kullanıma sunulması ile mevcut Apple Watch’ın yetenekleri yazılımsal olarak da yükseltiliyor. Apple Watch 2’nin hem donanımsal hem de yazılımsal olarak yükseltileceği kesin.

Apple Watch 2, yeni kamera yeteneği FaceTime’a sahip olacak ve kullanıcılar FaceTime çağrılarını kendi bileklerinden yapabilecekler. Yeni bir Wi-Fi çipine sahip olacak olan Apple Watch 2 ile birlikte muhtemelen metin mesajları, e-posta ve güncel hava durumu verileri gibi yeteneklerinde yükseltilme yapılacak. GPS’in aksine yeni yeni kablosuz çip ayrıca Wi-Fi teknolojisini kullanarak kaybolmuş, çalınmış Apple Watch’ın izlemesini sağlayacak.

Apple Watch 2 yüksek ihtimalle benzer pil ömrüne sahip olacak. Apple’ın pazar araştırması ve bu araştırma sonuçlarına göre gelen kullanıcı endişelerine rağmen Apple mühendisleri mevcut pil ömründen memnunlar. Ancak bunu daha iyi kılmak için çaba gösterdikleri vurgulanıyor.

Rapor Apple’ın titanyum, tungsten, platin veya paladyum gibi metallere dayanan yeni Apple Watch modelleri üzerinde çalıştığını iddia ediyor olsa da bu henüz kesinlik kazanmış durumda değil.

İLGİLİ HABER:  iPhone'a Özel Günlük Wallpaper Galerisi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?