Apple VR için Yeni Bilgiler Var

0
76

Sanal gerçeklik teknolojisinde çok geç görmeye başladığımız Apple, bu alanda yavaş yavaş donanım üretimine geçmeye başladı. Daha önce birçok kez gündeme getirdiğimiz Apple VR sanal başlıkları için ortaya çıkan bilgilerde bu durumu net bir şekilde gösteriyor. Hem artırılmış gerçeklik başlığı hem de bir sanal gerçeklik başlığı olacağından söz edilen Apple VR başlık için son bilgiler ise ünlü analist Ming Chi Kuo tarafından geldi. KGI analisti ünlü isim, daha öncede bu konuda önemli bilgileri paylaşmıştı. Şimdi ise iddialar oldukça ilginç.

Apple VR Nasıl Olacak?

Yeni başlıkların özellikleri konusunda verilen ilk bilgi, Apple VR başlıklarının tamamen kablosuz olacağı yönünde. Gözlüklerin kablosuz bir başlık olarak geleceği ve muhtemelen şarj durumu içinde kablosuz şarj desteği sunacağından söz ediliyor. Bunun dışında her göz için özel olarak hazırlanmış olan 8K çözünürlük değerinde ekranların kullanılacağından söz ediliyor.

Şarj süresini oldukça etkileyecek olan bu teknoloji sayesinde Apple VR, başka hiçbir cihaza ihtiyaç duymadan çalışabilecek. HTC Vive tarafından sunulan teknolojiye benzer bir teknoloji sunulmuş olacak ancak bu kez çözünürlük değerimizde 8K değerine kadar çıkmış olacak. Akıllı telefonlardan bağımsız olarak çalışacağı belirtilen cihazın, MacOS gibi işletim sistemlerine de doğrudan bağlanabileceği bilgisi var.

Apple VR

Ek olarak hareket algılama ve çevre izleme için Apple VR etrafında birçok kamera bulunduracak. Bu sayede geleceğe yönelik birçok projede de Apple VR ismini görebileceğiz. Fakat hemen altını çizelim bunun nasıl bir işlemci gücü gerektireceği kesin değil. Öyle ki söylenenlere göre Apple VR işlevleri oldukça yoğun olacak.

Tüm bu özelliklerle beraber yeni serinin tanıtımı içinde 2020 yılı gösterildi. Ming Kuo, böyle bir teknoloji için en az 1 sene daha çalışılması gerektiğini vurguluyor. Apple tarafından gözlükler hakkında ise en ufak bir açıklama söz konusu değil.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.3'le Birlikte Birçok Kullanıcı Touch ID'nin App Store Üzerinde Çalışmadığını Bildiriyor

İlginizi Çekebilir: 2018 iPhone Modelleri Apple Pencil Destekleyecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?