Apple Ürün Satışlarında Önemli Değişiklikler Başladı

0
113

Apple’ın iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X akıllı telefonlarının piyasaya çıkmasından sonra, markanın satış bölümünde önemli değişiklikler yaşanmaya başladı. Sadece akıllı telefon bölümünde değil aksesuar alanında da önemli değişimlerden söz ediliyor. Bu noktada satış güncellemeleri ve indirimler konusunda daha öncede bilgiler vermiştik. Şimdi ise satışı iptal edilen seriler hakkında bilgilendirmeler yapacağız.

Apple Watch 2 Artık Üretilmeyecek

İlk haber Apple’ın şu an için piyasadaki en güncel akıllı saatlerinden geldi. Etkinlikte yeni seri bir Apple Watch 3 akıllı saatlerinin duyurulduğunu gördük. Yeni akıllı saat üzerinde tasarım açısından önemli bir değişiklik yapılmaması ise eski seriler için radikal bir karar alınmasına neden oldu. Hemen hemen aynı kasayı kullanan Apple Watch 2 akıllı saatlerinin, yeni model sonrasında üretimi durduruldu.

Apple Watch 3

Mevcut stoklarda tamamlandıktan sonra bu saatlerin tamamen satışı durmuş olacak. Üstelik Apple’ın resmi satış sayfası üzerinden de söz konusu ürünlerin kaldırıldığı açıklandı. Yani artık kullanıcılar Apple sayfası üzerinden de Apple Watch 2 akıllı saatlerinin satışını gerçekleştirmeyecek. Fakat ilginç bir şekilde Apple Watch 3 modeliyle beraber Watch 1 modeli de hala satışta. Ayrıca iki saatin fiyatları da belli.

Apple Watch 1: 1.199 TL

Apple Watch 3: 1.649 TL

Kırmızı iPhone 7 Serileri Artık Yok

Bunun dışında iPhone akıllı telefonlarının satışında da bir değişiklik durumu söz konusu. Bu noktada ilk olarak kırmızı iPhone 7 modellerinin satışı da durdurulmuş durumda. RED projesi olarak başlatılan ve 32 GB dahil satışta olan kırmızı iPhone 7 akıllı telefonları, HIV virüsüyle mücadele amaçlı olarak bir proje olarak yayınlanmıştı.

iPhone 7 (PRODUCT)RED
Kırmızı iPhone 7

İlginç bir şekilde bu serinin üretimine de son verildi. Yani Apple kampanyayı sonlandırmış oldu. Şaşırtıcı bir şekilde yeni modellerin de renk seçeneklerinin sınırlı olması bir daha kırmızı modeli göremeyeceğimiz anlamına gelebilir. Stokların sonlanmasından sonra satış beklenmiyor. Yeni üretim gelmeyecek.

İLGİLİ HABER:  Haftanın iOS Fotoğraf Düzenleme Uygulaması Enlight Photofox

Siyah iPhone 7 İçin Yeni Seçenek

iPhone 7 akıllı telefonlarının siyah renk seçeneği olarak bilinen Jet Black modelleri içinde önemli bir adım atıldı. Aslında iPhone 8 sonrasında markanın 256 GB seçeneklerini kaldırıp, sadece belli depolama seçeneklerinde ürünlerin satışına devam ettiği görülmüştü. Fakat Jet Black iPhone 7 için yeni bir karar daha verildi. 32 GB depolama alanı bulunan Jet Black modeli de satışa çıkarıldı.

Siyah iPhone 7

iPad Serisine Zam Geldi

Tüm bunların dışında iPad modellerinde de önemli oranda zam geldiği belirtiliyor. Yeni tabletlerin fiyatlarının zamlarla gündeme geldiği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 mi iPhone 8 mi? Hangisini almalıyım?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?