Apple Ücretsiz Uygulamaları Gelenek Haline Getiriyor

0
37

Donanım ürünleri için geliştirdiği yazılımlarıyla kullanıcılarına sadece Apple’ı tercih etmelerinin yeteceğini gösteren Apple, markayı tercih eden kullanıcıların dışa bağımlılığını azaltmak için sürekli yazılım desteğini genişletmeye devam ediyor. Bu bağlamda teknoloji devi her alanda yeni uygulamalar yayınlamaya devam ediyor.

Fotoğraf düzenleme uygulamaları, Office uygulamaları, iş uygulamaları gibi birçok alanda kendi uygulamalarını giderek yayınlaştıran Apple’ın son dönemde tüm bu uygulamaları için yeni kararlar aldığını da söylemek gerek. Son olarak teknoloji devi aldığı kararla kullanıcılarına yeni bir sürpriz yapmış oldu. Bu kez en çok kullanılan uygulamalar ücretsiz olarak yayınlandı.

Ücretsiz Yayınlanan Uygulamalar Hangileri?

Apple’ın iOS ve MacOS işletim sistemlerinde kullanılan ve kullanım oranları da bir hayli yüksek olan iMovie, Pages, Keynnote, GarageBand ve Numbers uygulamalarının bundan sonra ücretsiz olarak kullanılabildiği açıklandı. Daha önce Apple’ın benzer şekillerde ücretsiz uygulamalar yayınladığını görsek de bu kez ilk defa aynı anda en çok kullanılan 5 uygulama ücretsiz olarak verilmiş oldu. Yayınlanan yeni uygulamaların güncelleme desteği almaya devam edeceği ve tüm sistemleriyle beraber kullanıma devam edeceği de açıklandı.

apple ücretsiz uygulamalar

Bir dönemin en çok indirilen 5 uygulaması olarak bilinen uygulamaların ücretsiz olarak yayınlanmasına karşın uygulamaların şu an için sadece en çok satan ücretsiz uygulamalar listesinden çıkarıldığı henüz ücretsiz indirilebilir içerik olarak resmi bir şekilde iWork sayfasında yayınlanmasını da belirtelim.

Uygulamalarda Yeni Düzenlemeler Dikkat Çekiyor

Bundan sonra Apple’ın düzenli olarak yeni ücretsiz uygulamalar yayınlamaya da devam edeceği düşünülüyor. Markanın bundan sonraki ücretsiz uygulaması hangisi olur bilinmez ama böyle devam ederse artık hem Mac kullanıcıları hem de iOS işletim sistemine sahip cihazları kullanan kullanıcıların Apple dışında 3.parti uygulamalara ihtiyacı en aza indirilmiş olacak. Apple’ın bu konuda başka nasıl adımlar atacağı veya planlarının neler olduğu konusunda ise markanın uygulama açıklamalarını beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPhone Modellerini Satın Almak İçin İlk Kampanya Duyuruldu (Güncellendi)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?