Apple, TV Yatırımlarını Arttırma Kararı Aldı

0
117

Apple, tüm iPhone cihazlarında, tüm iPad ve Mac cihazlarında kısacası hemen her ürününde kullanıcıların ilk tercihlerinin kendi servisleri olmasını istiyor. Marka bunun için ilk olarak Apple Music servisi üzerinde durmuş ve Shazam satın almasına kadar varan bir süreç işlemiştik. Şimdi ise benzeri bir durum daha ortaya çıktı ve Apple’ın televizyon sektöründe de rakipsiz olmak istediği ortaya çıktı. Daha önce yazılarımızda da yer verdiğimiz gibi markanın bunun için Netflix platformunu satın alacağı yönünde iddialar ortaya çıkmıştı. Fakat Apple, satın almayı gerçekleştiremedi ve yine farklı bir servise yöneldi.

Apple Kendi İşini Kendi Çözecek

Markanın Netflix sonrasında bu alanda başka bir satın alma üzerinde çalışmayacağı, doğrudan kendi sistemlerini geliştireceği ortaya çıktı. Apple TV sistemi için ortaya çıkan yeni gelişmelere göre marka bu alana tam olarak 1 milyar dolar bütçe ayırdı. Bu bütçeyle beraber yapılmak istenen ise ünlü isimlere programlar oldu. İlk olarak yeni programlar için Jennifer Aniston ile anlaşmalar yapıldığı belirtildi. Reese Witherspoon ile beraber Jennifer Aniston’un oynayacağı bir yapım hazırladığı açıklanan Apple’ın, bu şekilde TV uygulamasıyla fark yaratması bekleniyor.

Apple TV

Ayrıca HBO tarafından alınması beklenen yapımlara da Apple’ın talip olması bekleniyor. Ünlü isimlerle beraber, ünlü programların devam serilerini çekeceği ve bunu kendi bünyesinde gerçekleştireceği açıklanan Apple’ın, ne kadar başarılı olacağı ise şimdiden tartışılmaya başlandı. Apple TV projeleri için atılan tüm bu adımların başarılı olacağı konusunda genel bir görüş olsa da markanın yapımlarının tutmama gibi bir şansı da var.

Öyle ki Apple’ın bu kez rakipleri gerçekten çok ciddi rakipler olarak gösteriliyor. Başta Netflix olmak üzere, HBO gibi firmalarında yarışta Apple’ın karşısında olduğu belirtiliyor. Şimdilik yeni projeler için 1 milyar dolar gibi bir bütçe ile hazırlanacak olan bu projeler sonrası için çok daha geniş bir bütçeyle düzenlemesine devam etmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Apple En Beğenilen Şirketler Listesinde Yer Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?