Apple TV Ses Senkron Sorunu mu Yaşatıyor?

0
80

Apple TV genelde çok fazla sorunla gündeme gelen bir ürün değil. Hatta belki de Apple’ın en sorunsuz en çok sevilen ürünleri arasında. Böyle olsa bile bazen kullanıcılar forumlarda sorun yaşadıklarını belirten konular açabiliyor.

10 Temmuz’da Apple TV+ üzerinden yayınlanan Greyhound filmi sonrasında da aynı durum yaşandı. Kullanıcılar Apple TV ile ilgili sorun yaşamaya başladıklarını belirten mesajlarla forumlara konular açtı. Biz de konuyu araştırdık ve sadece Greyhound filminde yaşanan sorun hakkında bilgiler elde ettik.

Apple TV Ses Sorunu Genel mi?

Araştırmalarım sonucunda şunu söyleyebilirim ki başrolünde Tom Hanks’in bulunduğu Greyhound filmi, şu an için sorun yaşanan tek içerik. Yeni yayınlanan filmde bir ses senkron sorunu var. Film sesleri 1,5 saniye sonra geliyor.

Seslerde yaşanan senkron sorunu her kullanıcıyı da etkilememiş durumda. Etkilenen kullanıcıların sayısı çok değil. Hem sorun genel anlamda yaşanan bir sorun değil hem de bu sorundan etkilenen kullanıcı sayısı sınırlı. Yani tüm içerikleri kapsayan bir ses sıkıntısı yok.

Greyhound filmindeki bu hatanın neden olduğu ve neden sadece belli başlı kullanıcıları etkilediği ise Apple açıklamalarına bağlı. Firma kesin bir bilgi vermeden şu nedenle demek doğru olmaz ama bizim tahminlerimiz deneysel bir özellik üzerinde çalışıldığı ve bu özelliğin bazı kullanıcılarda test edildiği.

Muhtemelen test edilen bir özellik buna neden oldu ve sınırlı sayıda kullanıcı bundan etkilendi. İkinci ihtimal ise filmde bir ses sorunu oluşmuş olması. Greyhound filmi ve ses senkron sorunu için Apple’ın açıklama yapacağını pek düşünmüyorum. Sorun muhtemelen önemli görülmeyecek ama yine de bir bilgi geldiğinde Apple kullanıcıları ile bunu paylaşacağız.

Önceki İçerikiPhone 12 Batarya Kapasitesi Belli Oldu – İşte Yeni Bataryalar
Sonraki İçerikiPhone 12 Fiyat Tahminleri Değişti – Yeni Fiyatlar Nasıl?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?