Apple TV İçin Ünlü Yönetmen Damien Chazelle İle Anlaşıldı

0
78

Apple, TV sistemlerine yatırımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu konuda önemli bir yatırım kararının açıklandığını gördük. En son geçen hafta Apple, özgün içerikler oluşturmak adına ünlü oyuncularla anlaştığını açıklamıştı. Marka tarafından yapılan bu açıklama sonrasında Apple TV için yeni dizi projeleri gündeme gelmişti. Netflix satın almasının gerçekleşmemesi nedeniyle direk olarak kendi sistemleri üzerinde çalışmaya yönelen markanın, şimdi ise Apple TV için yeni bir yatırımı daha ortaya çıktı. Bu kez Oscar ödüllü filmlerden biri olan La La Land filminin yönetmenliğini yapan ünlü isim ile anlaşmaya varıldı.

Apple TV İçin Damien Chazelle Projesi Geliyor

Elde edilen bilgilere göre Apple’ın yeni bir projesi için ünlü yönetmen Damien Chazelle görevlendirilecek. Apple TV’nin kendisine özgü bir dizi ile geleceği ve bu dizinin yönetmenliğini de ünlü ismin yapılacağı belirtiliyor. Tamamen özgün içerik için yapılan projenin, konusu ve türü hakkında ise bir bilgi verilmedi.

Damien Chazelle

Komedi dizisi üzerinde duruluyor ancak markanın daha başka bir dizi senaryosu ile gelebileceği de belirtiliyor. Ünlü yönetmen Damien Chazelle tarafından da bu konuya ilişkin herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmış değil. Sadece firma ile ünlü ismin anlaştığı yönünde bilgiler var. Bunun dışında ünlü yönetmenin ekibinde yer alan isimlerinde projede yer alacağını belirtelim. La La Land projesinde de yer alan birçok ünlü ismi Apple’ın yeni projesinde görmek mümkün olacak.

Dizi projesinin içeriği konusunda bilginin kısa süre sonra paylaşılması bekleniyor ancak bir sonraki adım için neler olacağı bilgisi yok. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Apple, sırf benzersiz içerikler üretmek ve Netflix gibi bir servis sunmak için 1 milyar dolar gibi bir bütçe ayırdı. Ünlü isim Damien Chazelle ile anlaşılması da ayrılan bütçenin ne kadar büyük olduğunun bir kanıtı olarak gösterilebilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s, 6s Plus, 4. Nesil Apple TV ve iPad Pro için Apple Online Store Güncellenmeye Başlandı

İlginizi Çekebilir: Apple Otonom Araç Yatırımlarını Arttırıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?