Apple TV İçin 4K HDR Desteği Artık Hayal Değil

0
74

Apple, birçok kategoride yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılan bir dizi ürün sonrasında Apple’ın donanım konusunda daha ne gibi yenilikler yapacağı merak konusu olmuştu. Bu noktada en büyük beklenti tabi ki iPhone 8 akıllı telefonları. 10.yıla özel bir model olması ve şimdiye kadar konuşulan bilgilere bakacak olursak en güçlü akıllı telefonlardan biri olması nedeniyle merakla beklenen iPhone 8 akıllı telefonlarının Eylül ayında yapılacak olan tanıtımında, sadece telefonların öne çıkmayacağı, bunun yanında Apple Watch 3, Apple TV gibi yeni seri ürünlerinde tanıtılacağı konuşuluyor. En dikkat çeken ürünlerden birisi de Apple TV olacak. Öyle ki en büyük değişiklik Apple TV üzerinde yapılacak.

4K HDR Modu Şimdiden Ortaya Çıktı

Yeni Apple TV ürünü hakkında henüz markanın paylaştığı bir bilgi bulunmuyor. Fakat kullanıcıların rastladıkları bazı ipuçları Apple’ın yeni ürünü için beklentileri de üst seviyeye çıkarıyor. Son olarak bir kullanıcının forumlarda paylaştığı görüntü Apple TV 4K HDR modunu doğrular nitelikte. Hemen kullanıcının paylaştığı görsele ve bu görselle 4K HDR modu arasındaki bağlantıya bakalım.

Apple TV 4K HDR

iTunes üzerinden film indirmek isteyen kullanıcının karşılaştığı durumda filmlerin hemen yanında 4K HDR modunun yer aldığı görülüyor. Fakat 4K HDR görüntü desteği filmin yanında görülüyor olsa da şu an için mevcut sistemlerde Apple’ın ürünlerinin bu çözünürlüğü destekleyecek bir cihazı olmadığı biliniyor. Bu durumda da kullanıcıların 4K HDR modunu kullanmak için yeni bir cihaz elde etmeleri gerekiyor. Apple’ın da yeni Apple TV serisi üzerinde 4K HDR desteğini kullanıma sunması bekleniyor.

Yani diğer bir değişle markanın planları şimdiden filmler üzerinde kendisini göstermeye başladı. Yeni cihazların ne zaman tanıtılacağı konusunda resmi bilgimiz olmasa da başta da belirttiğimiz gibi Apple TV serisinin iPhone 8 etkinliklerinde öne çıkması bekleniyor. Böylelikle markanın merak edilen tüm değişikliklerini görmüş olacağız. Bakalım 4K desteğinin dışında yeni ürünler Apple’ın kullanıcılara ne gibi ayrıcalıklar sunacak?

İLGİLİ HABER:  tvOS 11 Son Sürüm İndirmeye Açıldı

İlginizi Çekebilir: App Store Üzerinden VPN Programları Neden Kaldırıldı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?