Apple TV 4K Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri

0
270

Beklenen oldu ve Apple’ın yeni etkinliği kapsamında yeni TV ürünü tanıtıldı. Yeni nesil Apple TV 4K ürünü ise dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Serinin kontrol kumandasının da değiştirildiği görülüyor. Peki, yeni seride nasıl özellikler var? Tasarımsal bir değişiklik söz konusu mu?

İlginizi Çekebilir: AirTag Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri Neler?

Apple TV 4K Tasarımı

Güncellenen modelde tasarımsal açıdan çok büyük bir değişim yok. Görüntü itibariyle çok büyük bir değişim söz konusu olmasa bile malzeme kısmında değişiklikler var.

Tamamen alüminyum olan seri, tamamen geri dönüştürülebilir olarak tasarlanmış durumda. Ayrıca kontrol kumandasında da değişiklikler var ama onu daha sonra ele almayı planlıyoruz. Şimdilik hedefimizdeki ürün o değil.

Apple TV 4K

Apple TV 4K Özellikleri ve Tüm Fiyat Bilgileri

Özellikler açısından baktığımız zamanda seri daha güçlü olarak gözüküyor. Bir kara artık modelde kullanılan işlemci A12 Bionic olarak açıklandı. Biraz daha güçlü olduğunu ve daha performanslı olduğunu göreceğimiz modelin, görüntü kalitesini de arttıracağı söyleniyor.

Görüntü kalitesinin arttırılması için sadece A12 Bionic işlemciden destek alınmıyor. Artık serinin üzerinde iPhone modellerinde kullanılan ışık sensörü yer alıyor. Bu da görüntülerde en iyi renk doygunluğunun sunulması için otomatik olarak ayarlamaların yapılmasını sağlıyor.

Apple TV 4K

HDR desteği de devam eden seride 60 Hz kare hızı var ama bu sefer kare hızları biraz daha iyi. Yeni Apple TV 4K modeli için Apple’ın içerik ortaklarıyla da beraber çalıştığı söylendi. Bu da kare hızlarının daha iyi olacağı anlamına geliyor.

4K destekli cihaz aynı zamanda da Dolby Vision desteğiyle de beraberinde gelmekte. Dolby Vision dışında ses kısmında ise Dolby Atmos desteği sunulmakta.

Bağlantı kısmında da Wi-Fi 6 desteğine geçen serinin 32 GB ve 64 GB depolama alanı seçenekleri söz konusu.

Apple TV 4K

30 Nisan’da satışlarının başlayacağı açıklanan yeni serinin kontrol cihazını da ayrıca inceleyeceğiz. Kontrol cihazı da değiştirilmiş durumda. Bunun için de paylaşım yapacağız.

Peki fiyatlar nasıl? Türkiye fiyatlarından söz ederek başlayalım. Çok büyük bir fiyat farkı karşımıza çıkmadı. Bunu da belirtmiş olalım.

  • Apple TV 4K 32 GB Türkiye Fiyatı – 2.099 TL
  • Apple TV 4K 64 GB Türkiye Fiyatı -2.299 TL

Yukarıda yanlış bir ifade kullandık. Bunu değiştirmemiz lazım. Seri 30 Nisan’da ön siparişe açılacak. Ön siparişlerin hemen ardından da satışların başlaması bekleniyor. Ama kesin satış tarihi için Mayıs ayının ikinci yarısı işaret edildi.

Mayıs ayının ikinci yarısında ülkemizde olduğu gibi birçok ülkede satışlar başlamış olacak. Farklı bir bilgi gelecek olursa, yine içeriğimizde yer vereceğiz.

Önceki İçerikAirTag Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri Neler?
Sonraki İçerik2021 iMac Tanıtıldı; Özellikleri ve Fiyatı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?