Apple TV 2021 Oyun Tarafı ile Dikkat Çekecek

0
102

Apple TV için bu sene bir yenileme haberi gelmesini bekliyorduk. 2020 yılının sonuna doğru yapılacak tanıtımda yeni ürünü de göreceğimizi beklerken, sadece AirPods Max kablosuz kulaklık modelleriyle karşılaştık.

Bu yıl Apple için kulaklıklarla tamamlanmış oldu. Peki, yeni bir TV serisi gelmeyecek mi? Elbette gelecek ama bu yeni yıla kalmış oldu. 2021 yılında tanıtılacağı söylenen yeni ürün için gelen ilk iddialar ise beklemeyecek değecek bir seri göreceğimizi gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Mac Satışlarında Rekor Artış Yaşandı

Apple TV Oyun Odaklı Bir Seri Olabilir

Bloomberg’den Mark Gurman tarafından yapılan haberlere göre Apple, yeni yılda tanıtacağı ürüne bazı özel yetenekler ekleyecek. İlk olarak serinin işlemcilerinin değiştirilmesi bekleniyor.

Biliyorsunuz Mac modellerinde bile işlemciler önemli ölçüde değişti. Şimdi sıra Apple TV modellerine gelmiş durumda.

Henüz işlemci modeli için kesin bir bilgi yok ama beklenti iPhone modellerinde kullanılan A14 işlemcilerine yer verilmesi yönünde. Bu işlemcilerin kullanılmasının sağladığı en büyük artı ise yeni TV ürününün bir oyun konsolu olarak da kullanılabilmesi olacak.

Apple TV

Bloomberg bilgilerine göre seride oyuna göre özelleştirmeler yapılacak. Belki bir oyun konsolu kadar olmayacak ama artık Apple TV’nin oyun kısmını daha fazla konuşacağız.

Bunun için Apple’ın kumanda kısmında da önemli değişimlere adım atacağı ve daha detaylı bir kumanda sunacağı söyleniyor. Belki de marka kendi anlaşmasının bulunduğu herhangi bir aksesuar firmasına, yeni bir oyun kumandası hazırlatabilir.

Bunlar şu an için tahminlerden ibaret. Burada en çok dikkat çeken kısım şu ki yeni seride sunulacak olan fiyat.

Aynı kaynaklardan gelen iddialara göre işlemci yenilenecek, oyun yönü iyileştirilecek ve benzeri düzenlemeler yapılacak ama konsolların fiyatlarında çok bir yükselme olmayacak. Hatta bazı kaynaklar fiyatların sabit kalması durumunun bile olabileceğini işaret etmeye başladı.

Apple TV

Muhtemelen 2021 yılında Apple’da daha fazla detay verecek ve bizi bilgilendirecek. Bakalım gerçekten böyle bir TV ürününün gelmesi mümkün olacak mı? Artık mikrofon biraz daha Apple’a dönük.

İşlemci kısmında yapacağı iyileştirmeler, Apple için yeterli gelmeye de bilir. Sonuçta TV ürünlerinde markanın rakipleri çok arttı. Artık sadece Google yok. Xiaomi bu konuda iddialı birçok farklı firma iddialı.

Önceki İçerikApple Car Gerçek mi? Ne Zaman Gelecek?
Sonraki İçerikWhatsApp, 2021 Yılında Hangi Telefonları Desteklemeyecek?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?