Apple TikTok Hesabını Aktif Etti – Binlerce Takipçi Yağdı

0
174

Apple TikTok hesabını kısa süre önce açmış fakat bu platformdan hiç paylaşım yapmamıştı. Amerika’nın TikTok’u yasaklamasının ihtimalinin ortaya çıkmasından sonra firma, paylaşım yapmaz ya da platformdan çekilir derken beklenmedik bir hamle geldi ve Apple aktif olarak bu platforma girmiş oldu.

Marka TikTok fenomenleri ile yaptığı ortak çalışma sonrasında yeni paylaşımlarda bulundu. Binlerce takipçisi olan isimlerle anlaşan ve özel bir çalışma içerisine giren Apple, şimdiden TikTok kullanıcılarının ilgisini toplamayı da başardı.

Apple TikTok Hesabından Ardı Ardına Paylaşımlar

Fenomen isimlerle beraber hazırlanan paylaşımlar bir bir Apple’ın TikTok sayfasından paylaşılmaya başlandı. En temel noktada iPhone 12 Mini akıllı telefonlarını odağa alan marka, bunun için bir çalışma yapmış gibi gözüküyor.

Yeni çalışmada Jessica Wang ve Zach King tarafından hazırlanmış olan içerikler en çok dikkat çeken içerikler oldu. İki isimde, iPhone 12 Mini’nin mini dünyasına hitap edecek şekilde eşyaların küçüldüğünü temel alan içerikler hazırlamış.

@apple

@jessicawangofficial can tap to makeitmini. Now it’s your turn. #iPhone12mini

♬ Woo – Wande

Tabii ki sonunda iPhone 12 Mini modellerinin gösterilmesi ile son bulan videolar, şimdiden binlerce beğeni aldı. 200 binin üzerinde beğeni alan paylaşımlar oldu. Görünen o ki Apple TikTok hesabı artık aktif bir şekilde kullanılacak.

Fakat Apple bu kez işi profesyonellere bırakmak için bir çalışma yapacak gibi gözüküyor. Ne kadar TikTok fenomeni, ne kadar sosyal medya fenomeni varsa hepsini Apple’ın bu çalışmasında başrol olarak görebiliriz.

@apple

@zachking can #makeitmini with a tap. Can you? #iPhone12mini

♬ Woo – Wande

Geçmişten de bildiğimiz şu ki Apple, sosyal medya hesaplarını az ama öz kullanan firmalardan bir tanesi. Genelde başarılı reklam çalışmaları için ara ara paylaşımlara yer veriliyor. Bundan sonraki dönemde TikTok nasıl kullanılacak bunu da zamanla göreceğiz. Fenomenlerle bir seferlik değil de belli bir süreli olarak anlaşma yapılmış olabilir.

@apple

@kevinbparry knows how to makeitmini. Now it’s your turn. #iPhone12mini

♬ Woo – Wande

Bakalım bundan sonraki süreçte Apple’dan bu konuda nasıl çalışmalar gelecek? Firmanın paylaşımlarını biz de takip ediyor olacağız.

Önceki İçerikMigros iPhone 11 Kampanyası Başladı – Stoklar Ne Kadar?
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Almak için Ne Kadar Çalışmak Gerekiyor?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?