Apple Teknik Servis Politikasını Değiştiriyor

0
320

Apple teknik servis konusunda diğer markalara oranla biraz daha katı bir firma. Teknoloji devi dışarıdan yapılan müdahalelere karşı oldukça sert. Sadece akıllı telefonlar için değil ancak akıllı telefonlarda bu durum daha net bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bazı müdahaleler, telefonların garanti dışı kalmasına neden oluyor. Diğer markalardan farklı olarak karşımıza çıkan en katı kurallardan birisi de batarya değişiminde yaşanan sorunlar. Gelen bilgilere göre bu konuda Apple’ın biraz daha genişlediğini görmek mümkün olacak. Firma servis şartlarında değişikliklere gidecek.

Servis Kuralları Genişliyor

Mevcut sistemde, bir iPhone akıllı telefonunun bataryasını dışarıdan değiştirdiğiniz zaman herhangi bir sorunda Apple, telefonu onarıma almıyor. Bu modellerde garanti dışı servis desteği de sunulmuyor. Yani her durumda onarım yapılmamış oluyor. Oldukça katı bir kural olsa da uzun yıllardır işleyiş bu şekilde.

İşte gelen son bilgilere bakacak olursak, Apple bu konuda değişikliklere gidecek. Yurt dışı kaynaklı bazı servislerde ortaya çıkan belgelere göre telefonların bataryası yan sanayi olarak lanse edilen bataryalarla değiştirilmiş olsa bile telefonun tamirinin yapılması yönünde talimat veriliyor.

Apple teknik servis

Söz konusu onarım ücretli bir şekilde yapılacak. Yani bu tip bir müdahaleye maruz kalmış akıllı telefonunuzun garanti desteği devam etse de onarım ücretli olacak. Sadece söz konusu akıllı telefonların onarımını engelleyen durum ortadan kalkmış olacak.

Üstelik bu durumun sadece piller için geçerli olmayacağını da ekleyelim. Ek olarak mikrofon ve ekran değişimlerinde de aynı koşul geçerli olacak. Şimdilik servis ağının hangi bölgelerde bu yönde değişeceği bilinmiyor. Detaylar ve net bilgi için bir süre daha Apple’ın açıklamasını beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Instagram IGTV Nedir? Ne Zaman Yayın Hayatına Başlayacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?