Apple Tablet Teknolojilerinde Sınıf Atlayacak

0
88

Akıllı telefonların en başarılı temsilcilerinden biri olan Apple, son dönemde akıllı telefon teknolojilerine ekstra teknolojiler eklemeye başladı. Parmak izi teknolojisinden akıllı giriş ekranı gibi birçok ayrıcalıklı teknoloji sunan Apple’ın kendisini sadece akıllı telefonlarla sınırladığını söylemek de yanlış olur. Zira teknoloji devi artık en az akıllı telefonları kadar tabletleri ve bilgisayarlarıyla da adından söz ettirmeye başladı. En son Hello Again etkinliğinde tanıtılan yeni seri MacBook Pro bilgisayarları ile beraber bilgisayar teknolojileri ile ön plana çıkan markanın şimdilerde ise tablet modelleri olan iPad üzerinde bir çalışma yaptığı belirtildi.

Yeni iPad Modelleri İçin 2017 Gösteriliyor

Bu noktada yeni iPad modelleri için ilk üretim iddialarının da yavaş yavaş gündeme gelmeye başladığını da belirtelim. İlk olarak 2017 yılında üretilmesi beklenen yeni seri iPad modellerinin detayları ise oldukça beğeni toplayacak cinsten. iPhone 7 serisinde yapmadığı birçok değişikliği iPad serisinde yapacağı düşünülen Apple’ın uygulayacağı ilk değişiklikler ise bir bir ortaya çıkıyor.

Bu noktada ilk olarak serinin boyutlarının değişeceği iddia ediliyor. MacBook Air serisini geride bırakacağı ve bu seride yer alan özellikleri iPad serisine ekleyeceği düşünülen markanın bu nedenle ilk olarak boyut konusunda değişikliğe de gideceği açıklandı. Tablet boyutlarında 9.7 inç serisinin dışına çıkacağı düşünülen iPad için boyut konusunda ortaya atılan iddia ise 10.5 inç ve 10.7 inç ekranların geleceği yönünde.

iPad-Pro-modelleri

Tablet Alanında Bir İlk Olacak

Geliştirilen yeni teknoloji ile beraber akıllı kalem, klavye eklentisi ve yeni ekran boyutu gibi birçok yeniliği bulunan Apple’ın tablet teknolojileri için alanında lider olmayı hedeflediğini de belirtelim. Zira bu seri tablet satışları ne kadar sınırlı devam etse de Apple’ın bir hayli tercih edilmesine neden olacak gibi. En azından şu an için iddia edilen yeniliklerin bu durumu işaret ettiğini söylemek gerek. iPhone 7 serisinde beklenen değişiklikleri sunamadığı için eleştirilen Apple’ın bu seride ise beklenen değişiklikleri sunacağı şimdilik öngörülen düşünce.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7'nin Çift Kamerası Bir Göz Gibi Çalışacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?