Apple Store’da Patlayan Tablet Müşterileri Yaraladı

0
104

Akıllı telefonlar, tabletler ne kadar son teknoloji ürünler olarak karşımıza çıkıyor olsa da bu ürünlerin ne kadar tehlikeli olduğunu da biliyoruz. İçerisinde yer alan pil ve yoğun bir şekilde cam kullanılan cihazlar olması nedeniyle yeni nesil akıllı telefonları ve tabletleri de çok dikkatli bir şekilde kullanmak gerekiyor. Yaşanan son örnekte bunun en büyük kanıtı. Daha önce defalarca gündeme gelen tablet ve akıllı telefon patlama haberlerine bu kez bir yenisi daha eklendi. Paylaşılan bilgilere göre Hollanda’da yer alan bir Apple Store içerisinde iPad patladı.

Apple Store’da iPad Patladı

Ülke basınında geniş yer bulan konu, bir anda dünyada da gündem oldu. Patlamanın sergilenen bir iPad tabletinde meydana geldiği belirtiliyor. Mağaza yetkililerinden gelen bilgilere göre henüz nedeni tam olarak bilinmeyen bir şekilde bir iPad modelinin bataryasında sızıntı oluşmaya başladı.

Bir anda sızıntının artmasıyla beraber tabletin pilinin patladığı ve tabletin cam parçalarından bazı müşterilerin yaralandığı belirtildi. Patlama sonrasında yandığı da belirtilen tabletin, hemen çalışanlar tarafından müdahale edilerek, daha büyük bir felaketin önlendiği de verilen bilgiler arasında. Yaşanan olayda 3 kişinin yaralandığı ve bunların tamamının müşteri olduğu da belirtiliyor. Ayrıca yararlıların sağlık durumları için ciddi bir şey olmadığı açıklaması da yapıldı.

Apple Store

Daha öncede birçok kez yaşanan olayın, genelde iPhone modelleriyle gündeme geldiğini görüyorduk. Fakat sürpriz bir şekilde bu kez iPad modelinde yaşanan sorun için inceleme başlatıldığını da ekleyelim. Yüksek sıcaklık durumlarından mı yoksa başka sorunlardan mı bilinmez ama sadece Apple değil birçok markanın ürünlerinde benzeri olaylar yaşanabiliyor.

Her ne kadar mevcut pil teknolojilerine güvenli desek de görünen o ki %100 güvenli sistemler şu an için pek mümkün değil. Belki çok düşük bir oranla gerçekleşiyor ancak akıllı telefonlar ve tabletler için pil teknolojileri konusunda da değişiklikler göreceğiz gibi gözüküyor. Dileriz benzeri örnekleri çok sık görmeyiz.

İlginizi Çekebilir: Haftanın En İyi iOS Uygulamaları (19 Ağustos)

Önceki İçerikHaftanın En İyi iOS Uygulamaları
Sonraki İçerikiOS 12 Beta 9 Yayınlandı! İşte Özellikler
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?