Apple Store’da iPhone Yangını

0
101

Apple son aylarda sorunlu zamanlar geçirmeye başladı. Markanın bir süredir olumsuz haberlerle gündeme geldiğini görüyoruz. İlk olarak iPhone akıllı telefonlarının yavaşlatılmasıyla başlayan skandal, hemen arkasında Apple’a açılan davalar, sonrasında Fransa tarafından soruşturma açılması derken Apple’ın bir hayli fazla uğraşacak sorunu ortaya çıkmaya başladı. Markanın sorunlarına ise son dönemde bir yenisi daha eklendi. Bu kez markanın Apple Store içerisinde ciddi bir sorun ile karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı. Soruna neden olan yine iPhone akıllı telefonları oldu ancak bu kez durum biraz daha farklı.

Isınan iPhone Alev Aldı

İsviçre’de yer aldığı öğrenilen bir Apple Store merkezinde yangın çıktı. Yangının nedeni konusunda ise anında bilgilendirmeler yapıldı. Soruna neden olan neden iPhone. Mağazada sergilenen iPhone modellerinden birinin alev almasıyla beraber tüm Apple Store içerisinde paniğe neden olan yangın başladı. iPhone modelinin yanmasının nedeni ise aşırı ısınan batarya olarak gösterildi. Aşırı derecede ısınan bataryanın telefonun yanmasına neden olduğu ve yanan telefonun da tüm mağazada yangına neden olduğu açıklaması yapıldı.

Apple Store

Bir çalışanın alevlerden yaralandığı olayda, dumandan da etkilenen müşterilerin olduğu da açıklandı. Toplamda 8 kişinin yaralanmasına neden olan iPhone modelinin bir sorundan dolayı mı alev aldığı yoksa bataryasında aşırı ısınmaya neden olacak bir etki mi oluştuğu ise bilinmiyor.

Bunun için çalışmaların devam ettiği belirtilirken Apple’ın da konu hakkında soruşturma başlattığını belirtelim. Yaralanan müşterilerin ve sağlık çalışanının durumu iyi olsa da bu derece soruna neden olabilecek olan bir olay sonrasında Apple’ın yapacağı açıklamada merak konusu. Ardı ardına kötü haberler alan markanın bundan sonraki dönemde işleri değiştirecek adımlar atacağı ise kesin.

İlginizi Çekebilir: Apple İçin Resmi Soruşturma Dönemi Başladı

İLGİLİ HABER:  Apple, App Store Üzerindeki Kâr Payını Değiştirmeye Hazırlanıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?