Apple Sonrasında Samsung Telefonlara Zam İddiası

0
54

Akıllı telefon dünyasında son dönemde zam haberleri gündeme gelmeye başladı. İlk olarak doların yükselmesiyle beraber oluşan kur farkından ve kendi gelir düzeni için oluşturduğu düzenden dolayı Apple’ın yaptığı zamları görmüştük.

iPhone serisi telefonlara yapılan zamlar ile beraber Apple’ın akıllı telefonlarının zaten yüksek olan fiyatları ise bir hayli üst bir dereceye çıkmıştı. Apple’ın akıllı telefonlarının ne kadar zamlandığını ve yeni fiyatların hangi aralıkta olduğunu daha önceki yazılarımızda ele almıştık. Zamlı iPhone fiyatlarını görmek için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bakınız: iPhone ‘lara zam geldi. Yeni fiyatlar nasıl?

Bunun dışında oluşan kur farkı nedeniyle sadece Apple’ın değil bunun dışında diğer akıllı telefon markalarının da zam hazırlığında olduğu iddia edilmeye başlandı. Şimdilerde ise yeni iddialar Samsung akıllı telefonlarına zam geleceği yönünde.

iPhone zam

Samsung Serileri Zamlanacak Mı?

Aslında bu konuda Samsung tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Fakat yeni Galaxy A serisi için henüz piyasaya çıkmadan çıkış fiyatının artış gösterdiği Samsung’un kendi sitesinde de görüntülenmişti.

Tüm bu zam iddiaları konusunda Samsung herhangi bir doğrulama yapmadı. Buna karşın bazı teknoloji mağazalarında şimdiden Samsung akıllı telefonların satış fiyatlarına zam geldi. Bu durum genel olarak geçerli mi olacak yoksa sadece bazı teknoloji mağazalarının fiyat yükseltmesi sonucunda mı böyle bir durum ortaya çıktı merak konusu.

Fakat eğer böyle bir zam durumu olursa Samsung tarafından Apple gibi yeni fiyat listesinin de açıklanacağı düşünülüyor. Zam beklenen bir haber olsa da Apple dışında şu an diğer akıllı telefon markalarında böyle bir açıklama görmüş değiliz. Fiyatların yükseltilmemesi ise satış stratejisi olarak karşımıza çıkabilir.

İLGİLİ HABER:  iPad Mini 5 Modeli Sertifikada Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?