Apple Socks için Patent Görselleri Ortaya Çıktı

0
234

Apple’ın akıllı ürün gamını genişletme çabası içerisinde olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek oldu. Kulaklıklar, telefonlar derken şimdi de yeni ürün sınıfları üzerinde çalışılıyor. Bir akıllı rozet, bir akıllı gözlük ve bir de sanal başlık üzerinde çalışıldığını biliyoruz. Fakat bu kez ortaya çıkan ürün çok daha ilginç bir ürün. Apple Socks yani Apple çorapları olarak patent alan ürünün çok farklı bir kullanımı olacağı da ortaya çıkmış durumda.

Yeni yayınlanan patent görselleriyle beraber kendisini gösteren teknoloji, bir hayli ses getirecek bir teknoloji olabilir. Öyle ki bu yeni ürünün artırılmış gerçeklik ürünleri için geliştirildiği ve bir set olarak kullanım sunacağı belirtiliyor. Patent görsellerinde de buna ilişkin bazı detaylar var.

İlginizi Çekebilir: Apple, Rusya ile Anlaştı! Yerel Uygulamalara İzin Verilecek

Apple Socks Neler Sunacak?

Şu an sadece patentleri alındığı görülen ürünün, dokunsal geri bildirim sistemi için kullanılacağını anlıyoruz. Dokunsal geri bildirimden kastımız da iPhone modellerinde ya da akıllı telefonlarda kullanılan bir sistem değil.

Daha profesyonel olarak çalışacak olan sistemin, sanal gerçeklik başlıkları ile uyum içerisinde çalışacağı ve bu sayede de ortam algılaması için kullanılacak düşünülüyor.

Görüntüde yer alan ortamın algılanması için kullanılacak olan akıllı çorapların, akıllı telefon ve tabletlerle de bağlantı kurma özelliğinin  olacağı konusunda bilgiler var.

Apple Socks

Bu teknolojinin yaklaşan Apple karma gerçeklik başlığı ile beraber sunulması mümkün olabilir. Dediğimiz gibi şu an sadece patent alınmış olarak gözüküyor olabilir ama yakın zamanda bu değişecektir. Yeni ürün eğer ki gerçekten satışa hazır bir ürün olarak planlanmışsa, yakın zamanda ek bilgiler gelecektir.

Şu an için Apple’ın söz konusu akıllı çoraplar için uzun bir yolu var. Sadece karma gerçeklik başlıkları bile düşünüldüğü zaman 2022 yılına kadar zaman var. Söylenen bu cihazların en erken 2022 yılında satışa çıkacağı.

Apple Socks

Bu süreçte Apple Socks için yeni bir bilgi, bir sır ya da yeni bir patent görselleri gelecek olursa yine değerlendireceğiz. Şimdilik paylaşılan patent görselleriyle yetinmemiz lazım.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?